Dzisiaj jest: 17.11.2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

Bartosz Bochno w PGE Spójni Stargard. Hubert Pabian wraca do I ligi!

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

PGE Spójnia Stargard zakontraktowała czwartego koszykarza.

Bartosz Bochno w PGE Spójni Stargard. Hubert Pabian wraca do I ligi!
W biało-bordowych barwach nie zagra natomiast Hubert Pabian.

Nowym koszykarzem naszej drużyny został Bartosz Bochno. Mierzący 193 cm zawodnik ma 31 lat. Występuje na pozycjach rzucającego obrońcy i niskiego skrzydłowego. Ostatni sezon spędził w AZS-ie Koszalin. W 24 minuty rzucał średnio po 6,7 punktu. Ten gracz nigdy nie miał wielkich indywidualnych osiągnięć. Bardzo dobrze jednak wywiązywał się z roli zadaniowca. Za defensywę chwalił go w poprzednim sezonie trener Marek Łukomski.

W ataku jego główną bronią są rzuty z dystansu, choć ostatnio skuteczność w tym elemencie nie była najlepsza (33,7%). Najlepszy w wykonaniu Bartosza Bochno był sezon 2014/2015. W Polpharmie Starogard Gdański zdobywał po 8,6 punktu. Trafiał rewelacyjne 48,9% prób z dystansu.

W barwach AZS-u Bartosz Bochno dziewięciokrotnie zdobywał 10 lub więcej punktów. Rekordowo rzucił 23 oczka w wygranym na wyjeździe 80:77 meczu z Anwilem Włocławek. W przeszłości występował też na parkietach Energa Basket Ligi między innymi w PGE Turowie Zgorzelec i Polskim Cukrze Toruń.

Z PGE Spójni Stargard odchodzi natomiast Hubert Pabian. To inna gorąca informacja z ostatnich godzin. Mierzący 202 cm skrzydłowy przenosi się do Polonii Leszno. Z tym zespołem związał się dwuletnim kontraktem.

Hubert Pabian w naszej drużynie występował w latach 2011-2013 oraz 2015-2019. Przez dwa ostatnie sezony był kapitanem zespołu, który wygrał I ligę oraz jako beniaminek zajął 13. miejsce w Energa Basket Lidze. Łącznie rozegrał w biało-bordowych barwach 194 spotkania. Zdobył w nich 2268 punktów, co daje znakomitą średnią 11,7.

W minionym sezonie Hubert Pabian spędzał średnio na parkiecie po 25 minut. Jego osiągnięcia były całkiem niezłe - 8,3 punktu i 3,8 zbiórki. Zdecydowanie lepiej było oczywiście w I lidze - 17,7 punktu oraz 7,2 zbiórki.

Z PGE Spójni Stargard odszedł kolejny koszykarz, który wywalczył awans do EBL. Wcześniej do I-ligowych klubów przenieśli się Wojciech Fraś (STK Czarni Słupsk) oraz Marcin Dymała (Miasto Szkła Krosno). Trener Kamil Piechucki buduje zupełnie nowy zespół. Jedynym graczem, który pozostał z poprzedniego sezonu jest na razie Piotr Pamuła. Nowymi postaciami są natomiast Tomasz Śnieg, Kacper Młynarski oraz najnowszy nabytek - Bartosz Bochno.

 
Materiał sponsorowany
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Polkowice. Photos by Jan Rybaczuk