Dzisiaj jest: 17.11.2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

W Stargardzie odbędą się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Super Enduro

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Nasze miasto po raz pierwszy będzie gospodarzem Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro.

W Stargardzie odbędą się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Super Enduro
Impreza odbędzie się 27 lipca w Kluczewie.

W ostatni weekend miesiąca do naszego miasta zawitają po raz pierwszy najlepsi zawodnicy Super Enduro w Polsce. Super Enduro to najmocniej rozwijającej się dziedzina sportów motocyklowych. Jest widowiskowa, nieprzewidywalna oraz bardzo mocno przyciągająca rzeszę kibiców. Ta dziedzina motosportu z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. To dzięki Mistrzowi Świata Tadeuszowi Błażusiakowi oraz Emilowi Juszczakowi, Wicemistrzowi Świata Juniorów z 2018 roku.

Wydarzenie odbędzie się 27 lipca w Stargardzie, a dokładniej w dzielnicy Kluczewo (Słotnica), gdzie znajduje się siedziba Klubu Sportowego MotoBoyzPL. Całość wystartuje o godzinie 9.30, kiedy rozpoczną się treningi oraz biegi kwalifikacyjne. O godzinie  13.00 rozpocznie się już pełna rywalizacja, podczas której zobaczymy wszystkie klasy: Mistrzostwa Polski – klasa Open oraz Junior oraz Puchar Polski – klasy Open B, Open C, Kobiety, Młodziki, Masters oraz klasa Amator. Na imprezie nie zabraknie stargardzkiego akcentu. W tej rundzie w klasie Open B zobaczymy Pawła Sawickiego, który od początku tego roku walczy o punkty w jednej z najsilniejszych klas w tym sezonie oraz Nikodema Karczewskiego, młodego rajdera, który walczy o zwycięstwo w klasie Open C .

Podczas wydarzenia na kibiców czeka masa atrakcji, m.in. FMX – czyli Freestyle Motocross – a dokładniej loty na motocyklu, podczas których wykonywane są niesamowite triki. Smaczkiem całości pokazu będzie Drop Front Flip – czyli jedyna taka ewolucja wykonana przez zawodnika FMX w Europie. Oprawą skoków zajmie się Miron Tymoszewicz, znany jako DirtMiron, który ma na swoim koncie wiele ekstremalnych trików. W ramach akcji odbędzie się również Bieg Kibica. Jest to wyścig kibiców po torze, na którym ścigają się zawodnicy. Towarzyszą mu zabawa, dużo śmiechu i wywrotki, ale na zwycięzcę czeka cenna nagroda.

Wstęp kibiców na imprezę jest darmowy.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Polkowice. Photos by Jan Rybaczuk