Dzisiaj jest: 17.11.2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

W podziękowaniu za pomoc

Dodano: 5 miesięcy temu

Bolesław Pastucha od wielu lat aktywnie działał na rzecz rodaków przebywających na Wschodzie.

W podziękowaniu za pomoc
Był Prezesem Zachodniopomorskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, niosąc pomoc wszystkim tym, którzy najbardziej jej potrzebowali. Bolesław Pastucha spotkał się z prezydentem Rafałem Zającem i przyjął list gratulacyjny.

- Dokonania pana Bolesława na rzecz Polonii i Polaków za granicą robią wrażenie. Możemy być dumni, że są ludzie, którzy chcą i potrafią upowszechniać w środowiskach polonijnych wiedzę o kulturze polskiej. Cenne są programy pomocowe realizowane przez pana Pastuchę, umożliwiające rodakom obcowanie z naszą kulturą i tradycją – mówi prezydent Rafał Zając.
Mieszkaniec naszego miasta był Prezesem Zachodniopomorskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Ma na swoim koncie chociażby organizację półkolonii dla dzieci ze Wschodu, które przyjeżdżały m.in. nad jezioro Miedwie. W ramach akcji „Polska książka pod choinkę dla Polaków na Wschodzie” zebrał ponad 5000 różnych pozycji. Był też inicjatorem wystaw obrazów repatriantów.

Zdjęcia: UM w Stargardzie
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Polkowice. Photos by Jan Rybaczuk