Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

W wakacje nie ma czasu na nudę

Dodano: rok temu

Na zewnątrz panują prawdziwie letnie temperatury, a dzieci z całego Stargardu nie mogą się doczekać przerwy od zajęć w szkole.

W wakacje nie ma czasu na nudę
Wakacje to czas odpoczynku, ale także szansa na przeżycie ciekawych przygód. Będą zajęcia plastyczne, sportowe, wycieczki bliskie i dalekie oraz dużo, dużo więcej atrakcji.

- Jak co roku przygotowaliśmy półkolonie i inne wakacyjne akcje. Finansujemy wiele zróżnicowanych wydarzeń. Oferta jest dostosowana do dzieci w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Wakacje w Stargardzie będą bardzo ciekawe. Już planujemy półkolonie, a także interesujące zajęcia m.in. w Stargardzkim Centrum Kultury. Tradycyjnie też przygotowaliśmy bogaty program Coolturalnych Wakacji, który ucieszy zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych stargardzian – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.
Bogatą ofertę półkolonii mają członkowie Stowarzyszenia „Potrzebny Dom”. Będą zajęcia dla najmłodszych mieszkańców os. Lotnisko oraz otwarte spotkania dla wszystkich dzieci ze Stargardu. Dla dzieci i młodzieży z os. Lotnisko zaplanowano 3 turnusy: 8-19.07., 22.07.-2.08., 5-16.08. Zajęcia adresowane są do osób w wieku 7-15 lat. W każdym turnusie może wziąć udział maksymalnie 35 dzieci.

Druga propozycja Stowarzyszenia „Potrzebny Dom” to półkolonie dla młodych ludzi z całego Stargardu. Odbędą się dwa turnusy: 15-26.07. i 29.07.-9.08. dla dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat. Maksymalna liczba uczestników każdego turnusu to 45 osób, w tym 2 dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zapisy na obie półkolonie ruszają 17.06. (poniedziałek) w Domu Seniora przy ul. Śniadeckiego 11 (9:00-17:00). Decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się od 8:00 do 15:00. Program jest bardzo ciekawy – opiekunowie planują wspólne wyjścia na basen, do groty solnej, a także wycieczkę m.in. do Puszczy Bukowej i rejs statkiem. Na co dzień młodzi ludzie spotkają się w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Śniadeckiego 4-6. Będą także wizyty w Książnicy Stargardzkiej, Muzeum Archeologiczno-Historycznym i Stargardzkim Centrum Kultury. Wakacyjne przygody zakończy festyn na os. Lotnisko. 24.08. (sobota) dzieci wraz z rodzicami wezmą udział we wspólnej zabawie.

Wiele będzie się działo w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Lipcowe i sierpniowe wtorki i środy wypełni wspólne odkrywanie tajemnic z przeszłości. Koszt udziału to 5 zł. Nie ma wcześniejszych zapisów, wystarczy przyjść i przekonać się, jak fajnie może być w muzeum. Historycy przygotowali trzy ciekawe propozycje dla dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat:

- „Muzealny detektyw: na tropie nowych tajemnic” (wtorki: 9, 16.07. i 6, 13.08. – Basteja, 12:00). Najmłodsi będą pomagać detektywowi w rozwikłaniu najtrudniejszych zagadek. Wymagana czujność, odrobina sprytu i oczy dookoła głowy. Kto wie, komu jako pierwszemu uda się odnaleźć ukryte dukaty i zaskoczyć samego detektywa… Zabawa dla osób w wieku od 8 lat.

- „Opowieści z krypty” (wtorki: 23, 30.07. i 20, 27.08. – Muzeum przy Rynku, 12:00). Mrożące krew w żyłach historie i legendy, w których zawsze jest ziarno prawdy poznają uczestnicy kolejnych warsztatów. Będą informacje o najnowszych odkryciach archeologicznych, a także zajęcia plastyczne w kolegiacie. Wszystko to otoczone aurą tajemnicy stworów żyjących tam przed wiekami. Czy aby na pewno już ich nie ma? Warto przekonać się na własnej skórze.

- „Historia Poi – Od Nowej Zelandii po Stargardzki rynek” (środy: 3, 10, 17, 24, 31.07. i 7, 14, 21, 28.08 – Basteja, 12:00). Uczestnicy poznają niezwykły maoryski taniec ognia. Będzie sporo ciekawych historii, filmów, a także warsztaty z poikarstwa i pokaz.

Wakacyjne zajęcia organizuje także Młodzieżowy Dom Kultury. Choć zainteresowanie jest bardzo duże, można jeszcze wpisać się na listę rezerwową. W przypadku rezygnacji któregoś z uczestników zaproszenie otrzyma kolejny. Dodatkowo MDK zaprasza do wspólnej zabawy w ramach kół żeglarskich. Tajniki tego wodnego sportu poznają młodzi ludzie w grupach w wieku od 7 do 12 lat oraz powyżej 12 lat. Szczegółowe informacje pod nr tel. 91 834 43 01. Jeszcze w czerwcu poznamy też program bezpłatnych zajęć w Stargardzkim Centrum Kultury.

Propozycję półkolonii przygotował także Hufiec ZHP Stargard. Opiekunowie wraz z dziećmi przeniosą się na Dziki Zachód. Harcerskie spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych. W tym roku cały program będzie związany z klimatem westernu. Uczestnicy nauczą się m.in. strzelania z łuku. Zapisy są już zamknięte.

Lato w Stargardzie to również dobrze znane i lubiane Coolturalne Wakacje w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego. W każdy weekend będą seanse filmowe, rodzinne festyny, koncerty i spektakle. W tym roku zaczynamy 28.06. (piątek) od Kina na leżakach – o 22:15 wyświetlona zostanie komedia romantyczna „Serce nie sługa”. Z kolei w sobotę (29.06.) o 17:00 rozpocznie się Festiwal Drag Rats.

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Stal Rzeszów. GALERIA