Dzisiaj jest: 21.9.2019, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Karatecy z kolejnymi medalami

Dodano: 3 miesiące temu

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan zakończyły się sukcesem zawodników ze Stargardu.

Karatecy z kolejnymi medalami
Karatecy z naszego miasta zdobyli aż 5 medali w konkurencjach indywidualnych. Niedawno przywieźli krążki z Międzynarodowego Turnieju w Austrii, a teraz tryumfowali na arenie ogólnopolskiej.

Srebrny medal Mistrzostw Polski w kata indywidualnym seniorów 21 lat i więcej zdobył Szymon Wojciechowski. Dwa brązowe krążki wywalczyła Berenika Prządka – w kumite seniorek 21 lat i więcej oraz kata seniorek 21 lat i więcej. Na trzecim stopniu podium stanęła także Julia Pakuła w kategorii kumite indywidualne juniorek U21. Kolejny brąz otrzymał Gabriel Zacharek, który startował w kata indywidualnym juniorów U21.
Tego samego dnia w Mistrzostwach Wielkopolski rywalizowali też najmłodsi karatecy. Hanna Sołtysik wywalczyła złoty medal w konkurencji tor przeszkód w kategorii 10-11 lat, a Klaudia Jermalonek zdobyła dwa brązowe krążki – w kata indywidualnym dziewcząt 12-13 lat i kumite indywidualnym dziewcząt 12-13 lat.

Julia Pakuła i Szymon Wojciechowski to stypendyści Prezydenta Miasta. Wszyscy zawodnicy należą do Klubu Karate Shobu-Kan i trenują pod okiem Bożeny i Jarosława Prządków.

Zdjęcia: Monika Marcinkiewicz 
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2019 - Dzień sportowy w Parku Chrobrego. GALERIA