Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Cyfrowa diagnostyka w praktyce i w zasięgu ręki

Dodano: rok temu

Branżowe klasy Zespołu Szkół Nr 5 w Stargardzie, kształcące uczniów w kierunku mechanik pojazdów samochodowych, swym patronatem objęła firma DEEL Sp. z o.o.

Cyfrowa diagnostyka w praktyce i w zasięgu ręki

Umowę o współpracy Dyrektor ZS 5 Jolanta Kawszyn podpisała z Danielem Leżuchem, Prezesem  Zarządu DEEL Serwis. Podpisana właśnie umowa rozszerza patronacką współpracę z firmą na kolejne klasy branżowe w stargardzkiej „Piątce”. Od września ubiegłego roku część uczniów doskonali bowiem swoje umiejętności, bezpośrednio przy stanowiskach warsztatowych firmy.

Prezes DEEL Serwis nie ukrywał, że objęcie patronatem kolejnych klas branżowych, to bardzo dobra forma  inwestowania w przyszłość. Zwłaszcza w sytuacji, gdy kwestia zapewnienia nowych i odpowiednio wykształconych kadr,  w  warunkach rynku pracownika nadal pozostaje wyzwaniem.  Stąd pomysł praktycznego wprowadzania do zawodu uczniów Zespołu Szkół Nr 5, przy wykorzystaniu zasobów firmy specjalizującej się w diagnostyce i naprawie samochodów ciężarowych.
 

Sami uczniowie zyskują dzięki temu bezcenne doświadczenie, aktualizując w praktyce zdobywaną wiedzę w zakresie profesjonalnych programów diagnostycznych. Mają również możliwość skorzystania z nowoczesnych narzędzi, niezbędnych we współczesnym warsztacie zdominowanym przez cyfrowe systemy zarządzania.
 

Celem umowy patronackiej jest więc podniesienie jakości kształcenia branżowego, oraz nabycie praktycznych umiejętności przydatnych na rynku pracy. Efektem satysfakcjonującym obie strony będzie natomiast zatrudnienie w firmie absolwentów stargardzkiej „Piątki”, zgodnie z oczekiwaniami zarówno nowych pracowników, jak i przedsiębiorcy.
 

DEEL Serwis Sp. z o.o. na co dzień specjalizuje się w diagnostyce  komputerowej oraz naprawach i przeglądach elektryki samochodowej. W profilu działalności firmy jest również obsługa i naprawa silników, razem ze skrzyniami biegów wiodących producentów aut ciężarowych. Zakład specjalizuje się także w obsłudze i naprawie układów paliwowych silników wysokoprężnych typu Common Rail oraz przyczep i naczep samochodowych.
 

Dzięki temu młodzi diagności ze stargardzkiej „Piątki” zyskują dostęp do najnowszych technologii, gwarantujący wymagane doświadczenia już na początku wybranej drogi zawodowej.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Stal Rzeszów. GALERIA