Dzisiaj jest: 29.1.2020, imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

Opiekun Osób Starszych- zawód z przyszłością.

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Społeczeństwo europejskie starzeje się.

Opiekun Osób Starszych- zawód z przyszłością.
Materiał sponsorowany
Społeczeństwo europejskie starzeje się. W związku z utrzymującą się od lat tendencją do starzenia się zachodnich społeczeństw, na rynku potrzebnych jest coraz więcej opiekunek osób starszych. Praca w opiece jest bardzo dobrą okazją do doskonalenia kompetencji zawodowych, poprawy umiejętności językowych czy zwiedzania świata.

Seniorzy wymagający opieki to bardzo często osoby samotne, którym potrzebna jest nie tylko pomoc medyczna, ale także towarzystwo. Praca opiekunki zazwyczaj polega na pomocy podopiecznemu w codziennych czynnościach takich, jak pielęgnacja i higiena, zakupy, gotowanie, ubieranie się czy zapewnianie towarzystwa podczas czasu wolnego – spacery, rozmowy, wspólne czytanie książek. Czas pracy jest elastyczny i uzależniony od preferencji osoby chętnej do podjęcia pracy, ponieważ niektórzy podopieczni potrzebują pomocy tylko przez kilka godzin dziennie, podczas gdy inni wymagają stałej opieki. Jednym z najważniejszych aspektów pracy opiekunki jest umiejętny kontakt z drugim człowiekiem oraz to, aby być dla niego prawdziwym oparciem – w różnych sytuacjach. Niejednokrotnie wsparcie mentalne jest o wiele istotniejsze niż pomoc czysto fizyczna. Cechami wyróżniającymi opiekunki w Niemczech powinna być empatia i zrozumienie.
Od kwietnia w Stargardzie działa nowy oddział firmy Promedica24, która jest liderem rynku opieki domowej w Europie, z 15-letnim doświadczeniem. Firma dysponuje siecią 52 biur rekrutacyjnych w Polsce i świadczy usługi na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski. Dotąd osoby, które chciałyby podjąć współpracę z nami, musiały jechać do Szczecina. Teraz jesteśmy bliżej nich. Powstanie nowego oddziału to odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne. Świadczymy usługi opiekuńcze, dając pracę mieszkańcom - mówi menadżerka rekrutacji Agata Szostak-Hubicka. Pojawienie się nowego oddziału w Stargardzie jest szansą na zmniejszenie bezrobocia oraz okazją dla mieszkańców regionu, którzy będą mogli wyjechać do pracy za granicą. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy poszukiwane są osoby o zróżnicowanych kompetencjach zawodowych. 

Zastanawiasz się czy praca w charakterze Opiekuna Osób Starszych w Niemczech jest dla Ciebie? Masz obawy czy sobie poradzisz? Przyjdź do biura Promedica24 w Stargardzie przy ulicy Wojska Polskiego 6 i zapytaj o szczegóły. Pracownicy Promedica24 przedstawią ścieżkę kariery, opowiedzą o procesie rekrutacyjnym. Firma organizuje również szkolenia z zakresu opieki, pierwszej pomocy oraz kursy języka niemieckiego od podstaw dla osób, które nie znają niemieckiego, ale chciałyby się go nauczyć. Oferty pracy dobierane są indywidualnie w oparciu o kwalifikacje i preferencje Opiekuna. Na spotkaniu z pracownikiem dowiesz się na czym polega praca opiekuna od zaplecza, jakie są obowiązki i zagrożenia oraz jak wiele możesz zyskać.

Promedica24 jest certyfikowaną firmą w zakresie rekrutacji opiekunek osób starszych oraz zarządzania jakością w opiece nad osobami niesamodzielnymi. Firma jest profesjonalną alternatywą dla domów opieki, której celem jest zapewnienie najwyższej jakości usług opiekuńczych. Grupa Promedica24 jest liderem opieki domowej w Europie. Misją Promedica24 jest opieka na najwyższym poziome, dlatego dokładane są wszelkie starania, aby rekrutować i podnosić kwalifikacje kadry opiekuńczej.

Oddział firmy Promedica24 w Stargardzie mieści się w centrum miasta - przy ul. Wojska Polskiego 6. Jego biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00, tel. 517 172 396.


 
Źródło: Promedica24
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„W Krainie Gryfitów” - rozstrzygnięcie konkursu komiksowego. GALERIA