Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Najmłodsi na macie

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!

Zakończył się II Puchar Polski GI & NO GI dla dzieci i młodzieży.

Najmłodsi na macie
Po raz kolejny młodzi adepci brazylijskiego jiu-jitsu spotkali się w Stargardzie. Na matę wyszli zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych. Nie zabrakło emocji i wspólnego kibicowania w rodzinnym gronie.

Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji wypełniła się miłośnikami tej dyscypliny. Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe i wagowe. W zmaganiach wzięły udział dzieci, beniaminki, młodzicy i juniorzy – zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Na matę wyszli uczestnicy w wieku od 4 do 17 lat. Wszystkich obowiązywał system pucharowy. Walki dzieci trwały 2 minuty, młodzików i beniaminków – 3 minuty, a juniorów – 4 minuty. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali medale i dyplomy. Nie zabrakło upominków i pamiątkowych odznaczeń dla pozostałych uczestników.
BJJ czyli brazylijskie jitsu to sport walki wywodzący się z ju-jitsu, zapasów i judo. Zawodnicy walczą w stójce, zwarciu, a przede wszystkim w parterze. Celem rywalizacji jest przejęcie kontroli nad przeciwnikiem. Dwie podstawowe formuły walki w BJJ to gi – w kimonie oraz no gi – bez wyznaczonego konkretnego stroju.

Podczas sobotniego pucharu na trybunach zgromadzili się kibice, którzy z uwagą śledzili zmagania na matach. Jak podkreślają organizatorzy, równie ważnym celem zawodów było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu. W trakcie imprezy przeprowadzono też zbiórkę karmy dla zwierząt. Młodzi ludzie i ich rodzice po raz kolejny udowodnili, że los czworonożnych przyjaciół nie jest im obojętny.

Zdjęcia: Paweł Zdziech Show foto
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA