Dzisiaj jest: 2.6.2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Waimea otworzyła park logistyczny

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Dzisiaj na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii w Kluczewie oficjalnie otwarto pierwszą halę Waimea Logistic Park.

Waimea otworzyła park logistyczny
Hala A to pierwszy obiekt magazynowy wybudowany w Waimea Ligistic Park Stargard. Do dyspozycji najemców jest 11 490 mkw., a pierwszą firmą, która rozpocznie działalność w tym miejscu jest EcoReadyBath. Na 3 800 mkw. powierzchni produkowane prefabrykowane, modułowe gotowe toalety. Ich odbiorcami są przede wszystkim hotele i kompleksy mieszkaniowe.

Rafał Zając, Prezydent Miasta Stargard podczas uroczystości otwarcia mówił, że to ważne wydarzenie w życiu miasta. - Osią zrównoważonego rozwoju Stargardu jest rozwój gospodarczy, na który Stargard postawił. Rozwój ten dziś przyczynia się do tego, że możemy realizować wiele projektów poprawiających jakość w mieście. Postawienie tej hali, a w krótkiej perspektywie kolejnych, wzmacnia nasz potencjał rozwojowy- mówił Prezydent. -  Wszyscy przyszli i obecni najemcy mają świetnego, elastycznego partnera, który jest w stanie pomagać im w budowaniu sukcesu. Życzę udanej komercjalizacji i żeby szybko Panu Prezesowi zabrakło terenu, mamy jeszcze spory zapas, więc jesteśmy otwarci do rozmów. Życzę też, żeby wszystkim firmom, które wejdą z Wami we współpracę, biznes udawał się jak najlepiej- dodał Rafał Zając.

Podziękowania dla Prezydenta Stargardu i instytucji, które pomagają przy tej inwestycji skierował Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A. - Jesteśmy przekonani, że w tych halach znajdzie się wiele fabryk. Dzisiaj fabryka to nie mury i cegły w centrum miasta, ale taki obiekt, który dostarcza deweloper, a wyposaża leasingodawca- mówił Prezes podczas uroczystości otwarcia hali A w Stargardzie.-  Ludzi przedsiębiorczych w Polsce jest bardzo dużo, więc liczymy, że pojawią się kolejne fabryki. Liczymy też na firmy logistyczne, ponieważ wiemy jak niesamowicie rozwija się e-commerce, wszyscy kupujemy przez internet, a żeby ten system sprawnie działał muszą być pomieszczenia magazynowe, do których ten towar przyjeżdża i może być rozwożony- mówił Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A.

Hala A to pierwszy obiekt, który powstał w ramach inwestycji Waimea Logistic Park Stargard. Docelowo na działce o powierzchni 16,7 ha inwestor wybuduje 6 hal klasy A o łącznej powierzchni zabudowy 85 000 mkw. Obiekty przy ul. Metalowej przeznaczone są zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorców prowadzących produkcję, obsługę logistyczną oraz magazynowanie. Moduły magazynowe wraz z powierzchniami biurowymi mogą być przystosowane do indywidualnych potrzeb najemców i dostępne są już od 1 500 mkw. Dzięki inwestycji powstanie ok. 500 nowych miejsc pracy, co przyczyni się do ekonomicznego rozwoju regionu.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA