Dzisiaj jest: 26.1.2021, imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

W podziękowaniu za służbę

Dodano: 2 lata temu

Za nami Dzień Strażaka.

W podziękowaniu za służbę
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych. Nie zabrakło podziękowań i gratulacji. Wręczono także odznaczenia i przyznano awanse.

- Większość z was przychodzi do tego zawodu z pewnym wyobrażeniem pracy strażaka. To często spełnienie marzeń. Służba powoduje, że do tej pasji trzeba dołożyć codzienny wysiłek, profesjonalizm i szkolenie. Zawód strażaka to także wielka odpowiedzialność i konieczność podejmowania bardzo trudnych decyzji. Mimo tego jestem przekonany, ze każdego dnia wciąż spełniacie to marzenie. W dniu waszego święta życzę wam szczęśliwych powrotów do domu. Jednocześnie chcę zapewnić o wsparciu samorządu – w tym roku weźmiemy  czynny udział w zakupie wozu bojowego – mówi prezydent Rafał Zając.

Podczas uroczystości przedstawiono statystyki. W 2018 r. strażacy w całym powiecie interweniowali 1500 razy, czego 54% to pożary. Działalność PSP to także interwencje przy wypadkach drogowych, katastrofach ekologicznych, ratownictwo medyczne i działania poszukiwawcze. Zawód strażaka jest bardzo wymagający, związany z dużym ryzykiem. Dodatkowo strażacy wciąż muszą doskonalić swoje umiejętności. W ich rękach spoczywa zdrowie i życie ludzi.

Zdjęcia: Tadeusz Surma
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Polski Cukier Toruń. GALERIA