Dzisiaj jest: 24.8.2019, imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny

Inwestycje w regionie idą pełną parą

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

W środę, 8 maja, pierwsi kierowcy mieli możliwość przejechania nowym odcinkiem drogi S6 z Goleniowa do Nowogardu.

Inwestycje w regionie idą pełną parą
Prace budowlane rozpoczynają się również na drodze S3 w kierunku Świnoujścia.

Dokładnie w środowe południe otwarto pierwszy odcinek drogi S6 z Goleniowa do Nowogardu. Inwestycję zrealizowała firma Budimex, a jej koszt wyniósł 424 mln zł. Na trasie powstały dwa nowe węzły drogowe (Goleniów Lotnisko i Osina) oraz rozbudowany został węzeł Goleniów Północ. Łącznie powstało 18 obiektów mostowych, w tym duże górne przejście dla zwierząt. Do końca roku ma być gotowa pozostała część drogi ekspresowej S6 aż do Koszalina.

Również w środę została wbita łopata pod budowę drogi ekspresowej S3 z Rzęśnicy do Miękowa oraz z Miękowa do Brzozowa. Wybudowany w latach 70. ubiegłego wieku dwujezdniowy odcinek o długości 19 km zostanie dostosowany do współczesnych parametrów. Przebudowany zostanie również węzeł Rzęśnica. Z Miękowa do Brzozowa zostanie wybudowana droga dwujezdniowa. Zakończenie inwestycji zaplanowano na II kwartał 2021 roku.

Obecnie trwają również prace geologiczne dla ostatniego odcinka S3 Świnoujście-Troszyn. Na przełomie 2019 i 2020 roku zostanie ogłoszony przetarg na realizację tej inwestycji. Budowa powinna zakończyć się na przełomie 2023 i 2024 roku. Wtedy droga ekspresowa S3 w województwie zachodniopomorskim zostanie ukończona.

Żródło foto: GDDiA
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA