Ich organizacją zajął się stargardzki Oddział PCK. W rywalizacji uczestniczyło pięć zespołów, reprezentujących cztery szkoły ze Stargardu. Konkurencje, w których należało wykazać się perfekcjonizmem i sprawnością obejmowały pomoc osobie poszkodowanej w wypadku drogowym lub pożarze, a także przypadki zasłabnięcia. Sprawdzano również praktyczne umiejętności niesienia pomocy osobom z zawałem serca, udzielanej przed przyjazdem zespołu ratowniczego. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli Starosta Stargardzki, Wójt Gminy Stargard oraz Prezydent Stargardu.
O sukcesie na miarę zdrowia i życia poszkodowanych lub ofiar wypadków decydują minuty. Ważne zatem, jak zachować się w krytycznej sytuacji. Doskonale zdawali sobie z tego sprawę uczestnicy dwudziestych siódmych mistrzostw PCK, którzy stanęli do rywalizacji. Drużynom kibicowali: Wicestarosta Stargardzki Joanna Tomczak, Wójt Gminy Stargard Jerzy Makowski oraz Prezes Oddziału PCK w Stargardzie Marek Stankiewicz, i Jerzy Bochenek z Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi PCK. Zmagania uczestników obserwowali także: Sławomir Łagonda, Zastępca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej wspólnie z Jackiem Fabisiakiem, Dyrektorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Stargardzie.
W ogólnej klasyfikacji po zsumowaniu wyników, osiągniętych przez rywalizujące ze sobą drużyny, miejsce na podium zapewnił sobie zespół I Liceum Ogólnokształcącego. Zwycięska drużyna ze „starego ogólniaka” weźmie więc udział w okręgowych mistrzostwach PCK, które zaplanowano na 11 maja. Na miejscu drugim uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół Nr 2, natomiast trzecią lokatę zajęła drużyna Zespołu Szkół Nr 1. W działaniach ratowniczych poza konkursem, uczestniczył dodatkowy zespół wystawiony także przez I LO.
Zwycięzcy ratowniczych zmagań otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów i patronów mistrzostw: stargardzkiego Oddziału PCK, Starostwa Powiatowego a także Gminy i Miasta Stargard. Najważniejsze oprócz satysfakcji są natomiast praktyczne umiejętności oraz pewność, że wszyscy uczestnicy- niezależnie od uzyskanych wyników, są gotowi spieszyć z pomocą, ratując zdrowie i życie w krytycznych sytuacjach.