Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Pierwszy wyjazdowy remis Błękitnych. Cenny punkt w Łęcznej

W 14. wyjazdowym meczu pierwszy raz piłkarze Błękitnych Stargard podzielili się punktami z rywalem.

Na trudnym terenie w Łęcznej było 1:1. Obie bramki padły w pierwszej wyrównanej połowie.

Błękitni rozpoczęli od groźnego, ale niecelnego strzału Adriana Kwiatkowskiego w 4. minucie. Górnik starał się szybko odpowiedzieć. Najlepszą okazję miał w 24. minucie Igor Korczakowski, ale piłka przeleciała obok bramki. Sześć minut później na prowadzeniu był nasz zespół. Składną akcję wykończył Krystian Sanocki.

Niestety korzystnego wyniku nie udało się utrzymać nawet do przerwy. W 42. minucie Dawid Dzięgielewski wykorzystał dośrodkowanie Macieja Orłowskiego i doprowadził do remisu. Po przerwie stroną dominującą byli gospodarze. W 47. minucie w poprzeczkę trafił Dzięgielewski. Błękitni jednak dobrze się bronili i na niewiele pozwolili rywalom.

Dla drużyny Adama Topolskiego i Jarosława Piskorza był to pierwszy wyjazdowy remis. Wcześniej na boiskach rywali odniosła trzy zwycięstwa i doznała 10 porażek. Oczywiście można żałować straty prowadzenia, ale remis to i tak sukces. Rywale spadli z szóstej na ósmą pozycję. Stargardzianie natomiast z 30 oczkami utrzymują się na 12. miejscu. Następny mecz Błękitni rozegrają w Wielką Sobotę w Siedlcach, gdzie o 13:30 zmierzą się z Pogonią.

Górnik Łęczna - Błękitni Stargard 1:1 (1:1)
0:1 - Krystian Sanocki 30’
1:1 - Dawid Dzięgielewski 42’

Górnik: Adrian Kostrzewski - Maciej Orłowski, Tomasz Midzierski, Ołeh Borodai, Filip Szewczyk - Donatas Nakrosius, Jakub Kowalski (64’ Paweł Wojciechowski) - Kacper Jodłowski (46’ Adrian Łuszkiewicz), Igor Korczakowski, Robert Pisarczuk - Dawid Dzięgielewski (90’ Bartosz Mroczek).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Jakub Szrek, Wojciech Błyszko, Jakub Ostrowski, Grzegorz Rogala - Filip Karmański, Junpei Shimmura - Krystian Sanocki, Mateusz Kwiatkowski (64’ Marcin Gawron), Adrian Kwiatkowski (73’ Błażej Starzycki) - Przemysław Brzeziański.

Żółte kartki: Orłowski, Pisarczuk (Górnik) - Sanocki, Ostrowski (Błękitni).

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).