Dzisiaj jest: 17.5.2024, imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Błękitni - Widzew: Hit bez fajerwerków. Remis w Stargardzie

Bez bramek w meczu 27. kolejki II ligi.

Błękitni Stargard zremisowali z Widzewem Łódź 0:0. Nasza drużyna zdobyła cenny punkt z wyżej notowanym rywalem. W końcówce spotkania znakomite okazje na zwycięstwo zmarnowali jednak Przemysław Brzeziański i Krystian Sanocki. Dla gości był to piąty remis z rzędu.

Pierwsza połowa ze wskazaniem na Widzew. Goście stwarzali jednak sytuacje głównie po stałych fragmentach. Mariusz Rzepecki najtrudniejsze zadanie miał w 8. minucie po uderzeniu Daniela Mąki z rzutu wolnego. Nasz bramkarz spisał się jednak bez zarzutów podobnie, jak Patryk Wolański po najgroźniejszej akcji Błękitnych.

Drugą część Widzew mógł rozpocząć od mocnego uderzenia. Znakomitą szansę w 46. minucie miał Dario Kristo, ale jego strzał był zablokowany. Najwięcej działo się jednak w ostatnim kwadransie. Wtedy zaatakowali Błękitni. Idealną okazję sam na sam z golkiperem gości miał po podaniu Mateusza Kwiatkowskiego Przemysław Brzeziański. Strzelił jednak nad poprzeczką. Chwilę później pojedynek z Wolańskim przegrał też Krystian Sanocki.

W końcówce obie drużyny chciały za wszelką cenę wywalczyć komplet punktów. Groźnie było też pod bramką Błękitnych, gdzie problemy defensywie sprawiał wprowadzony po przerwie Filip Mihaljević. Jeden z piłkarzy Widzewa chciał też wymusić rzut karny, ale sędzia nie dał się nabrać.

Ostatecznie stargardzianie pierwszy raz od 6 października nie stracili gola. To na pewno sukces. Obaj trenerzy byli zadowoleni z zaangażowania swoich piłkarzy. Zdobyty punkt jednak nie ucieszył nikogo. Bardziej martwiły dwa stracone oczka. Następne dwa mecze Błękitni rozegrają na wyjazdach, gdzie 13 kwietnia zmierzą się z Górnikiem Łęczna, a tydzień później z Pogonią Siedlce. Kolejny pojedynek w Stargardzie rozegrają 24 kwietnia z Siarką Tarnobrzeg.

Błękitni Stargard - Widzew Łódź 0:0

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Jakub Szrek, Wojciech Błyszko, Jakub Ostrowski, Grzegorz Rogala - Krystian Sanocki, Filip Karmański (66' Marcin Gawron), Junpei Shimmura, Michał Cywiński (66' Mateusz Kwiatkowski), Adrian Kwiatkowski - Przemysław Brzeziański.

Widzew: Patryk Wolański - Łukasz Turzyniecki (79' Mikołaj Gibas), Daniel Tanżyna, Sebastian Zieleniecki, Marcel Pięczek - Mateusz Michalski (58' Marcin Pieńkowski), Kohei Kato, Dario Kristo, Michael Ameyaw (46' Adam Radwański), Daniel Mąka (68' Filip Mihaljević) - Przemysław Banaszak.

Żółte kartki: Ostrowski, Szrek, Cywiński (Błękitni) - Ameyaw, Michalski, Tanżyna, Radwański (Widzew).

Sędzia: Dawid Wiśniewski (Olsztyn).