Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Ponad 17 milionów złotych dla Kolegiaty

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało ponad 17 mln zł dofinansowania na remont Kolegiaty pw. N.M.P Królowej Świata w Stargardzie.

Ponad 17 milionów złotych dla Kolegiaty
Pieniądze zostaną przeznaczone na renowację i prace konserwacyjne. Fundusze posłużą m.in. na remont organów, renowację ścian oraz montaż instalacji przeciwpożarowej. W ramach projektu "Rozwój zasobów kulturalnych poprzez prace konserwatorskie-restauratorskie w zabytkowej Kolegiacie pw. N.M.P. Królowej Świata w Stargardzie" z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przyznano dofinansowanie w wysokości 17 604 595,05 zł.

- Rolą państwa i odpowiedzialnych polityków jest dbać i nadrabiać te setki lat zaniechań. Te środki finansowe zostały znalezione i zostaną przekazane. Kolejne pokolenia będą wdzięczni, że te środki się znalazły- mówił Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, podczas wizyty w Stargardzie.

Z wizytą do naszego miasta przyjechał również Jerzy Kwieciński, Minister Rozwoju. - W poniedziałek zatwierdziłem właściwe zmiany w programie, które gwarantują wsparcie finansowe dla prac renowacyjnych i konserwatorskich w Kolegiacie. Kolegiata jest pomnikiem historii w naszym kraju, ale myślę, że cały ten kompleks może być kandydatem do ubiegania się o uzyskanie tytułu zabytku UNESCO- mówił Jerzy Kwieciński.

"Jeden z najważniejszych dni dla Kolegiaty w Stargardzie! Otrzymaliśmy dotacje ze środków Unii Europejskiej na remont świątyni. Wiele osób było zaangażowanych w przygotowanie wniosku. (...)Nie byłoby tego dnia gdyby nie Kochani Parafianie, Stargardzianie, którzy przez wiele miesięcy modlili się w tej intencji! Za to jestem szczególnie wdzięczny. Bóg zapłać wszystkim! Udało się, czeka nas teraz ogromna praca i wysiłek. Dotacja to 85% środków, my musimy dołożyć 3 mln udziału własnego, ale DAMY RADĘ z BOŻĄ POMOCĄ"- napisał na Facebooku proboszcz Kolegiaty, Ksiądz Kanonik dr Janusz Posadzy.

Remont rozpocznie się w przyszłym roku i potrwa 5 lat.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA