Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Marszałek docenił sportowców ze Stargardu

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego podczas gali "Sportowego Podsumowania Roku" przyznał nagrody za osiągnięcia w 2018 r.

Marszałek docenił sportowców ze Stargardu
Wśród laureatów znaleźli się sportowcy ze Stargardu.

Wyróżnienia w sumie odebrało 50 osób. Są to medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Młodzieżowych Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wiekowych. Wśród uhonorowanych znalazło się dwóch sportowców z naszego miasta: Katarzyna Mądrowska oraz Mariusz Kucharczyk z LKS Feniks Pesta Stargard, którzy uprawiają zapasy. Marszałek przyznał również I miejsce Szkole Podstawowej Specjalnej w Stargardzie za osiągnięcia sportowe w 2018 r.

  - Świetny rok na nami, a ten obecny zapowiada się jeszcze lepiej. Zdobyte medale  pokazują, jak ogromny potencjał tkwi na Pomorzu Zachodnim, jak wiele mamy sportowych skarbów, które idą w ślady Małgorzaty Hołub-Kowalik, Piotra Liska czy Natalii Partyki. Gratuluję ambitnej postawy zawodniczkom i zawodnikom, ale jednocześnie dziękuję trenerom oraz działaczom, bo bez ich zaangażowania o sukcesy sportowe byłoby znacznie trudniej - podkreślił zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

Na nagrody dla zachodniopomorskich, sportowych czempionów 2018 roku Urząd Marszałkowski przeznaczył 143 tys. zł. Wyniosły one od 2 do 4,5 tys. zł.

Źródło foto: Fb Feniks Pesta

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1