Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

„100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża. Pomaganie – lubię to!”. KONKURS

Dodano: 3 lata temu
Redakcja poleca!

„Każde dziecko wie, że PCK pomagać chce!”

„100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża. Pomaganie – lubię to!”. KONKURS
„Każde dziecko wie, że PCK pomagać chce!” – z takim przesłaniem stargardzki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zaprasza  uczniów szkół ze Stargardu i całego powiatu stargardzkiego do udziału w konkursie plastycznym. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

- W tym roku Polski Czerwony Krzyż obchodzi 100- lecie istnienia. Z tej okazji zaplanowaliśmy kilka różnych wydarzeń. Chcemy pokazać, że nasza organizacja, za którą stoi bogata historia i konkretne działania, podąża z duchem czasu. Nawet w czasach Facebooka i Instagrama idea pomagania jest wciąż żywa, a najmłodsi doskonale ją rozumieją. Przekonujemy się o tym na co dzień, chociażby obserwując zaangażowanie młodzieży w akcje krwiodawstwa – mówi Marek Stankiewicz prezes Zarządu Okręgowego PCK w Stargardzie.

Temat konkursu brzmi „100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża. Pomaganie – lubię to!”.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu stargardzkiego. Podzielony został na dwie kategorie. Zadaniem uczniów klas 0-3 jest przygotowanie pracy plastycznej w dowolnej formie. Uczniowie klas 4-8 mają zaprojektować plakat związany z tematem konkursu.
Prace należy przesłać na adres organizatora, czyli do siedziby Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Limanowskiego 24 73-110  Stargard lub dostarczyć osobiście. Ostateczny termin dostarczenia prac mija 30 kwietnia 2019 roku.


Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez Zarząd PCK. Przy ocenie brane pod uwagę będą oryginalne pomysły, związek z tematyka konkursu, walory estetyczne, precyzja wykonania. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.

Autorzy nagrodzonych prac otrzymają atrakcyjne nagrody od sponsorów.

Patronat nad obchodami 100- lecia PCK objęli: Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska  i Prezydent Miasta Stargard Rafał Zając.


 
Źródło: PCK
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzkie Dni Seniora - parada oraz gra miejska. GALERIA