Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Fatalny początek i przegrana końcówka Spójni Stargard

W bardzo ważnym meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Spójni Stargard przegrali z Hydrotruckiem Radom 80:83.

Goście wygrali pierwszy raz od ośmiu kolejek. To był również ich pierwszy wyjazdowy sukces w tym sezonie. Trzeba przyznać, że przełamali się we właściwym momencie. Spójnia utrzymała w tabeli punkt przewagi nad ostatnim Treflem Sopot, ale o utrzymanie trzeba będzie nerwowo walczyć do końca.

Gospodarze wyszli jakby sparaliżowani. To był zupełnie inny początek niż we wszystkich wcześniejszych meczach, gdy drużynę prowadził Kamil Piechucki. W pierwszej kwarcie Spójnia popełniła sześć z 10 swoich strat. Błędy w ataku wpływały na fatalną defensywę. Niepilnowany był dobry dystansowy strzelec Artur Mielczarek. Dwie trójki trafił też Cullen Neal i radomianie wypracowali 16 punktów przewagi.

Spójnia miała kilka zrywów dzięki rzutom z dystansu. Choć skuteczność nie była wysoka (10/30) to trafienia Piotra Pamuły i Huberta Pabiana pobudziły do odrabiania strat. Gdy już się to prawie udało (32:35) rywale odpowiedzieli serią 10 oczek i na przerwę schodzili z komfortowym prowadzeniem 48:36.

Pościg w trzeciej kwarcie został zwieńczony prowadzeniem. Po trafieniu Dawida Bręka było 62:61. Spójnia nie poszła jednak za ciosem. Po 30 minutach przegrywała jeszcze 63:65, ale kompletnie przespała początek czwartej kwarty. HydroTruck wypracował zaliczkę (74:65), która dała mu zwycięstwo.

W końcówce sytuacja była bardzo trudna. Rywale mieli trzy punkty przewagi. Do dogrywki mógł jeszcze doprowadzić Rod Camphor, ale nie trafił. Chwilę wcześniej ważne rzuty wolne trafił najlepszy koszykarz gości - Duda Sanadze (22 punkty i siedem zbiórek). Goście na linii mieli 11/14. Biało-Bordowi 20/31 i były to bardzo kosztowne pudła. W końcówce trzy na cztery próby przestrzelił Piotr Pamuła.

Spójnia trafiła tylko 25/68 prób z gry. Hydrotruck oddał o pięć rzutów mniej, ale trafił o sześć więcej od rywali. Przy takiej nieskuteczności naszych koszykarzy w grze trzymała przewaga w zbiórkach (47:34). Kluczowe było 19 zbiórek w ataku. To było możliwe, bo goście grali niskim składem. Pozyskali oni dwóch centrów, ale Jarvis Williams i Adrian Bogucki dołączyli do drużyny niedawno i dostali tylko kilka minut na przetarcie. Sporo problemów sprawił Spójni ponownie Carl Lindbom - 18 punktów i siedem zbiórek. Choć trafił tylko 7/18 rzutów z gry to robił to w ważnych momentach.

Dwóch koszykarzy Spójni osiągnęło double-double. Hubert Pabian miał 15 punktów i 10 zbiórek, a Norbertas Giga po 13 punktów i zbiórek. W drugiej połowie gra w ataku opierała się jednak na duecie Camphor i Pamuła, który zdobył 33 z 44 punktów drużyny. Niestety zabrakło skuteczności Marcina Dymały (0/6 z gry) i Dawida Bręka (2/10).

Spójnia Stargard - HydroTruck Radom 80:83 (14:28, 22:20, 27:17, 17:18)

Spójnia: Rod Camphor 23, Piotr Pamuła 19, Hubert Pabian 15, Norbertas Giga 13, Dawid Bręk 5, Shane Richards 3, Wojciech Fraś 2, Marcin Dymała 0, Marcel Wilczek 0.

HydroTruck: Duda Sanadze 22, Carl Lindbom 18, Obie Trotter 13, Artur Mielczarek 10, Daniel Wall 9, Cullen Neal 6, Marcin Piechowicz 3, Adrian Bogucki 2, Jarvis Williams 0.