Dzisiaj jest: 8.7.2024, imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Błękitni - Gryf: Defensywa do poprawy

Pierwszy mecz rundy wiosennej pokazał, że Błękitni Stargard mają sporo do poprawy.

W 23. kolejce zmierzą się z Gryfem Wejherowo.

Błękitni ze Stalą Stalowa wola odrobili dwie bramki straty. Końcówka meczu jednak przypomniała to, co najgorsze w tym sezonie. Rywale strzelili dwa gole w dwie minuty i zwyciężyli 4:2. Taki wynik sprawił, że stargardzianie po 22 meczach zostali drużyną z największą liczbą straconych bramek. Jeszcze przed startem rundy wiosennej gorszy był Znicz Pruszków, ale po sobocie to się zmieniło.

Największe kłopoty Błękitni mają w ostatnich 20 minutach. Wtedy stracili aż 15 z 40 bramek. Oczywiście miało to duże konsekwencje, bo w ten sposób uciekło dziewięć punktów. Dwa razy nie udało się utrzymać prowadzenia - z Rozwojem Katowice i Olimpią Elbląg u siebie. Pięciokrotnie natomiast na wyciągnięcie ręki był remis.

Jak kosztowne są to straty pokazuje tabela. Błękitni z 24 punktami znaleźli się na 15. pozycji. Ósma Resovia ma tylko o pięć punktów więcej. Różnica nie jest wielka, ale trzeba wygrywać żeby przede wszystkim opuścić strefę spadkową. Tak może się stać po najbliższym meczu. Zwycięstwo to zagwarantuje, bo 12. w tabeli Gryf ma 26 punktów.

Błękitni będą pod presją, bo w dwóch najbliższych meczach muszą zapunktować. Po domowym spotkaniu z Gryfem pojadą na mecz z zamykającym tabelę ROW-em Rybnik. Łatwo wcale nie będzie, co pokazały pojedynki z tymi rywalami w pierwszej rundzie. Bilans dwóch spotkań to remis i porażka.

Sobotni mecz będzie szansą na rewanż za pojedynek w Wejherowie. Wtedy długo zanosiło się na bezbramkowy remis, ale Krzysztof Wicki i Maciej Koziara dali gospodarzom zwycięstwo 2:0. Oczywiście gole padły we wspominanych już ostatnich minutach.

Gryf ma ze Stargardu różne wspomnienia. Potrafił przegrać przy Ceglanej aż 1:6, ale na zakończenie poprzedniego sezonu zwyciężył 3:2. Tamten mecz nie miał wielkiej stawki, bo obie drużyny były pewne utrzymania. Teraz o ligowy byt muszą walczyć i starcie z bezpośrednim rywalem to dobra okazja na punkty. Zespół prowadzony przez Zbigniewa Szymkowicza zaczął wiosnę od porażki 1:2 z Widzewem Łódź.

Błękitni Stargard - Gryf Wejherowo / sobota 09.03.2019 godz. 13:00.

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).