Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Rusza budowa rond, będą duże utrudnienia

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła budowę ronda przy ul. Bydgoskiej, Skłodowskiej, K. Wielkiego i Obwodnicy Staromiejskiej.

Rusza budowa rond, będą duże utrudnienia
Kierowców czekają poważne utrudnienia.

Od kilku dni na skrzyżowaniu w rejonie ulic Bydgoskiej, Skłodowskiej, K. Wielkiego i Obwodnicy Staromiejskiej trwają przygotowania do rozpoczęcia inwestycji, w trakcie której wybudowane zostanie rondo. Poważne zmiany w organizacji ruchu w tym miejscu wprowadzone zostaną w przyszłym tygodniu, ale kierowcy powinni do nich przygotować się już dziś.

Najważniejszą zmianą w organizacji ruchu podczas budowy będzie to, że ruch w trakcie prowadzenia prac budowlanych będzie możliwy tylko w relacji Bydgoska/Skłodowskiej Curie. Zostanie tam wprowadzony ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną. W przypadku powstawania zatorów wprowadzane będzie sterowanie ręczne. Nie będzie możliwości przejazdu od strony ul. Kazimierza Wielkiego i Obwodnicy Staromiejskiej.

Zamknięcie wjazdu od strony ul. Obwodnica Staromiejska, czyli drogi wojewódzkiej nr 106, powoduje konieczność wprowadzenia objazdu dla tej drogi. Objazd został wyznaczony od węzła Stargard Południe na obwodnicę w ciągu S10 do węzła Stargard Wschód, gdzie należy zjechać na DK20 i przejechać przez przebudowywane skrzyżowanie od ul. Bydgoskiej.

Mieszkańcy miasta będą mogli ominąć plac budowy ulicami: Światopełka, Kochanowskiego, Okrzei i Struga, a także ul. Bolesława Chrobrego i Kazimierza Wielkiego oraz ul. Jesionową, Andersa i Obwodnicą Staromiejską. Zakończenie realizacji planuje się w październiku tego roku.

W kwietniu powinna zostać wprowadzona również podstawowa organizacja ruchu na czas robót również na budowie drugiego ronda- na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej, Gdyńskiej, Szosy Maszewskiej, Morskiej i Wiśniowej. Ruch będzie odbywał się tam we wszystkich kierunkach, ale wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną. Być może w celu ograniczeni utrudnień w ruchu związanych z trwającymi budowami, na zbiegu ulic Chrobrego, Skłodowskiej-Curie, Gdańskiej i Światopełka powstanie tymczasowe rondo.
Kliknij obraz i powiększ:
FOTO: GDDiA


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1