Dzisiaj jest: 26.5.2019, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Nowe miejsca pracy i usługi na terenach wiejskich

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

Sześciu przedsiębiorców z powiatu stargardzkiego rozpocznie lub rozszerzy działalność gospodarczą dzięki dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Nowe miejsca pracy i usługi na terenach wiejskich
W zeszłym tygodniu wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa oraz beneficjenci z regionu podpisali umowy na unijne dofinansowanie. - Wzmacniamy lokalną przedsiębiorczość i lokalny rynek usług na Pomorzu Zachodnim- mówi wicemarszałek Jarosław Rzepa. - Te inicjatywy bardzo cieszą, bo wpisują się w bezpośrednie potrzeby społeczności Pomorza Zachodniego. Środki PROW nie tylko dają pracę mieszkańcom, ale i pomagają rozwijać nasze małe ojczyzny, ale w dłuższym wymiarze czasowym także przeciwdziałają migracjom czy depopulacji- dodaje.

Środki z PROW 2014-2020 pozwolą na założenie działalności gospodarczych m.in. na terenie naszego powiatu. Z wsparcia skorzysta sześciu przedsiębiorców, którzy będą zajmowali się specjalistycznym drukiem 3D z zastosowaniem w branży muzycznej, mobilnym obrotem nieruchomościami, usługami zieleni, pomiarem czasu i wyświetlania wyników w zawodach sportowych, projektowaniem i szyciem naturalnej odzieży i akcesoriów dla dzieci oraz wypożyczaniem rowerów i deskorolek z napędem elektrycznym i tradycyjnym.

Każdy przedsiębiorca otrzymał 50 tys. zł unijnego wsparcia. Suma całkowitej wartości 15 projektów realizowanych na Pomorzu Zachodnim to ok. 1,1 mln zł, a łączne wsparcie z PROW 2014-2020 wyniesie blisko 870 tys. zł. 

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
26 Wojewódzkie Igrzyska Olimpijskie Osób Niepełnosprawnych - GALERIA Cz.1