Dzisiaj jest: 22.8.2019, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Można przebierać w ofertach zatrudnienia

Dodano: 6 miesięcy temu

Potwierdzają to najnowsze dane, zawarte w podsumowaniu działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie za rok ubiegły.

Można przebierać w ofertach zatrudnienia

Wynika z nich, że stopa bezrobocia na terenie powiatu osiągnęła  poziom 8 proc. To dane z 31 grudnia 2018 r. Porównując je z historycznymi zestawieniami choćby za 2014 r., kiedy było to  ogółem 17,6 proc. pod koniec roku,  widać doniosłą skalę zmian na lokalnym rynku pracy, gdzie w minionych latach dwucyfrowe wskaźniki bezrobocia wyznaczały codzienność miasta i gmin powiatu.
 

W ciągu minionych 12 miesięcy zmniejszało się zatem nadal  grono bezrobotnych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy. Ich liczba pod koniec ubiegłego roku w skali powiatu wyniosła ogółem 2950 osób, z czego 1118 spośród zarejestrowanych bezrobotnych to kobiety. Porównując ten stan z końcem grudnia 2017 r., liczba bezrobotnych spadła o 318 osób. Natomiast w porównaniu z końcem stycznia 2018 r., spadek ten wyniósł ogółem 559 osób bez stałego zatrudnienia.
 

Rekordowo niską skalę bezrobocia odnotowano natomiast pod koniec ubiegłego roku w powiecie kołobrzeskim oraz w Szczecinie- mieście o statusie powiatu grodzkiego. Stopa bezrobocia osiągnęła tu po 2,5 proc. Z kolei w powiecie białogardzkim utrzymuje się ona na poziomie 18,5 proc.- największym spośród wszystkich powiatów na Pomorzu Zachodnim. Dane z powiatu stargardzkiego są natomiast bliskie poziomowi stopy bezrobocia, wyliczonym pod koniec ubiegłego roku dla całego regionu- wynosi ona 7,4 proc.
 

Biorąc pod uwagę narastające trudności ze znalezieniem osób,  zdecydowanych na podjęcie zatrudnienia w wybranej branży, Powiatowy Urząd Pracy będzie utrzymywał w nowym roku ścisłe kontakty z przedsiębiorcami, dla których obecna sytuacja stanowi duże wyzwanie. Urząd oferuje lokalnemu biznesowi m.in. pomoc w pośrednictwie i doborze kandydatów do pracy. Sami zaś kandydaci mogą korzystać z szerokiej oferty programów szkoleniowych, niezbędnych w podnoszeniu własnych kwalifikacji. W najbliższych miesiącach roku kontynuowane będą również działania, których celem jest refundacja kosztów zatrudnienia zarówno osób dorosłych, jak i młodocianych pracowników. Część programów finansowana jest z unijnych funduszy, oraz dotacji przyznawanych przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje [16-18.08] - GALERIA