Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Komunia się zbliża. Czy masz już kompletny strój dla dziecka?

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:

Rodzicu, niedługo twoje dziecko przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej – czy jesteś już na to przygotowany?

Komunia się zbliża. Czy masz już kompletny strój dla dziecka?

Artykuł sponsorowany

Rodzicu, niedługo twoje dziecko przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej – czy jesteś już na to przygotowany? Pierwsza Komunia jest poprzedzona szeregiem przygotowań zarówno ze strony dziecka, jak i rodziców. Nauka modlitw, spotkania organizacyjne, próby, terminy spowiedzi i wiele więcej. Rodzice też mają pewne obowiązki na głowie. Oprócz przygotowania imprezy komunijnej dla rodziny i znajomych (wersja droższa w lokalu lub tańsza w domu) czy wyboru prezentu dla pociechy, jest jeszcze jedno, najważniejsze – dokonać zakupu stroju dla dziecka pierwszokomunijnego.

Do okresu komunijnego pozostało kilkanaście tygodni, więc już czas pomyśleć o stroju. Gdzie go kupić? Co wybrać na Pierwszą Komunię dla dziecka?

Pierwszy wybór to dylemat między albą a sukienką/garniturem. O ile parafia nie ma tutaj specjalnych wymagań, to wyboru dokonują rodzice. W przypadku wersji garnitur/sukienka, należy kierować się zdrowym rozsądkiem i unikać myślenia o ubiorze dziecka jak na pokaz mody. Ma być elegancko i schludnie, a nie wytwornie. Rodzice nie powinni kierować się swoimi marzeniami z przeszłości, a tym bardziej ubierać pociechy ekstrawagancko. Dziecko ma czuć się swobodnie i nie wyróżniać się strojem. W tym dniu powinno skupić się wyłącznie na spotkaniu z Jezusem po raz pierwszy w Eucharystii.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru stroju?
Przede wszystkim wybieramy ubranie dobrze dopasowane. Dziecko ma wyglądać po prostu dobrze w tym konkretnym dniu. Lepiej zrezygnować z zakupu garnituru w większym rozmiarze, na zaś. Dlatego warto też wydać na ubiór rozsądne pieniądze. Wycofajmy się tutaj z zasady w stylu „postaw się, a zastaw się”.


Co do kolorów. Dla chłopców króluje garnitur granatowy, chociaż mogą się zdarzyć także czarne lub szare. W przypadku dziewczynek wybór jest jeszcze mniejszy. Biel, ewentualnie delikatny krem.
Do tego dodatki – mucha lub krawat dla chłopca, zaś dla dziewczynki jest tego trochę więcej: torebka, wianek lub opaska komunijna, delikatna biżuteria, ozdoba na rękę, może jakaś przypinka, białe rękawiczki. Wybór jest ogromny.

Po zakup wymarzonych strojów komunijnych i wszystkich dodatków zaprasza sklep Arabeska w Stargardzie, mieszczący się przy ul. Marszałka Piłsudzkiego 12. Arabeska to ogromny wybór garniturów oraz sukienek komunijnych bardzo dobrej jakości i w rozsądnych cenach.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
OldTown Festival 2019 - GALERIA