Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Centrum Przesiadkowe zwiedzimy 18 stycznia

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Znamy już oficjalną datę prezentacji Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego przy ul. Towarowej.

Centrum Przesiadkowe zwiedzimy 18 stycznia
Wyznaczono ją na 18 stycznia.

- Prezentację Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego dla mieszkańców zaplanowaliśmy na 18 stycznia- informuje Piotr Styczewski z Urzędu Miejskiego w Stargardzie. Od 15:00 do 18:00 stargardzianie będą mogli zobaczyć, jak wygląda zrealizowana inwestycja. Tego samego dnia otwarty dla kierowców zostanie przejazd ul. Towarową.  - Zakładamy, że pełna działalność ZCP rozpocznie się w lutym- dodaje przedstawiciel Urzędu Miasta.

18 stycznia to data nieprzypadkowa. Tego dnia przypada druga rocznica śmierci Sławomira Pajora, Prezydenta Stargardu w latach 2002-2017. W trakcie prezentacji Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa poświęcona Prezydentowi. - 18 stycznia chcielibyśmy odsłonić tablicę pamiątkową, która będzie opisywać działalność śp. Prezydenta Pajora i opowiadać mieszkańcom skąd się to nadanie imienia wzięło, dlaczego to jest tak ważna postać dla Stargardu oraz pokazać ten przełom w życiu miasta, którego Prezydent Pajor niewątpliwie dokonał- mówił niedawno obecny Prezydent Rafał Zając w Radiu Szczecin.

Budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego kosztowała 22 432 391,06 zł. W ramach inwestycji powstał budynek ZCP, pętla autobusowa, perony i parkingi oraz przebudowane zostało skrzyżowanie ulic Szczecińskiej- 11-go Listopada- Bema- Towarowej.

Celem projektu dofinansowanego przez Unię Europejską jest wdrożenie zrównoważonej mobilności miejskiej, prowadzącej do zmniejszenia emisji CO2 i innych zanieczyszczeń uciążliwych dla środowiska i mieszkańców SOM, wyrażającej się poprzez ograniczenie spadku liczy osób podróżujących komunikacją miejską.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA