Waldemarowi Ryszardowi Kulpie, który będzie zarządzać placówką w Stargardzie do czasu wyłonienia nowego inspektora. Zgodnie z treścią zarządzenia Starosty, pełniący obowiązki szefa inspekcji sanitarnej został powołany do końca marca 2019 r. Kolejne zarządzenie Starosty dotyczyło rozwiązania stosunku pracy z Jackiem Paczewskim, dotychczasowym inspektorem sanitarnym.
Starosta Stargardzki dwukrotnie ogłaszała nabór ofert w postępowaniu, którego celem miało być wyłonienie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Stargardzie. Rozpoczęcie procedury okazało się konieczne po tym, jak 31 maja 2018 r. wygasła pięcioletnia kadencja dotychczasowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, któremu do końca ubiegłego roku powierzono funkcję zarządzania Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną.
W ramach pierwszego postępowania oferty przyjmowano do 29 czerwca 2018 r. Zakończyło się ono wyborem jednej z osób, która jednak nie zyskała akceptacji u Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Starosta ogłosiła więc kolejny nabór, na podstawie przepisów ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Poszukiwano kandydatów, spełniających kwalifikacje wymagane w ustawie i rozporządzeniach Ministra Zdrowia. Według kryteriów konkursowych, kandydat powinien być lekarzem, o stopniu specjalizacji wymaganym przy wykonywaniu zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Od kandydatów oczekiwano także znajomości przepisów ustawy oraz Kodeksu postępowania administracyjnego, oraz umiejętności kierowania jednostką, odporności na stres, dyspozycyjności i komunikatywności.
Zgodnie z ustawą o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Powiatowego Inspektora Sanitarnego powołuje Starosta, po uzyskaniu zgody Wojewódzkiego Inspektora. Drugi nabór zakończył się 28 września 2018 r. Jednak w tym przypadku Starosta nie wyłoniła żadnego z kandydatów.
W myśl przepisów ustawy osoba, której powierzono obowiązki Powiatowego Inspektora Sanitarnego, może je pełnić do czasu formalnego powołania nowego inspektora, jednak nie dłużej niż przez trzy miesiące. Powiatowa Inspekcja Sanitarna stanowi bezpośrednie ogniwo systemu, który zapewnia nadzór nad zdrowiem mieszkańców gmin powiatu. Zapobiega również zagrożeniom sanitarno- epidemiologicznym.