Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

W 2019 roku przybędzie 160 km dróg w naszym województwie

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podsumował 2018 rok na zachodniopomorskich drogach.

W 2019 roku przybędzie 160 km dróg w naszym województwie
Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podsumował 2018 rok na zachodniopomorskich drogach. W realizacji są 232 km dróg, a w przyszłym roku oddanych do użytków ma być 160 km.

Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc mówi, że mijający rok 2018 był rekordowy pod względem inwestycji drogowych w województwie, a 2019 rok zapowiada się jeszcze lepiej. - W 2018 roku w realizacji znajdowały się 232 km dróg, o wartości ponad 6,6 miliarda złotych, w przyszłym w przygotowaniu będzie 289 km o wartości 9,68 mld zł- mówi Wojewoda.

Obecnie największe inwestycje prowadzone są na drodze ekspresowej S6 od Goleniowa do Koszalina, na obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi S6, na obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi S11 oraz na obwodnicy Wałcza w ciągu drogi S10. Roboty trwają również na autostradzie A6 od Dąbia do Rzęśnicy oraz na węźle Kijewo.

W przyszłym roku kierowców czekają utrudnienia związane z budową kolejnego odcinka drogi S3 od Brzozowa do Miękowa oraz od Miękowa do Rzęśnicy. Budowa rozpocznie się również na drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa. W fazie projektowania jest już tunel w Świnoujściu, a ogłoszono przetargi na obwodnicę Myśliborza na DK26 oraz Węgorzyna na DK20.

Spore inwestycje drogowe będą realizowane również w okolicach Szczecina. – Ubiegły rok był bogaty w pozytywne decyzje rządowe dotyczące naszych inwestycji, zwiększono fundusze na budowę obwodnicy Warzymic, przyznano na przygotowanie Zachodniej Obwodnicy Szczecina, czy realizację obwodnicy Gryfina – mówi Łukasz Lendner dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

– Już w przyszłym roku te zainwestowane miliardy zaczną dawać efekt w postaci nowych dróg – dodaje Łukasz Lendner. W roku 2019 planowane jest oddanie do ruchu ponad 160 km nowych dróg. Będą to przede wszystkim odcinki S6 od Goleniowa do Koszalina oraz obwodnica Wałcza na S10 i Szczecinka na S11.

Źródło foto: twitter Urząd Marszałkowski
Kliknij foto i powiększ

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA