Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Jak można zaoszczędzić na drukowaniu?

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Zakup drukarki to już sam w sobie koszt, często bardzo wysoki. Do tego dochodzi papier i najważniejsze – tusze do drukarki.

Jak można zaoszczędzić na drukowaniu?

Artykuł sponsorowany

Zakup drukarki to już sam w sobie koszt, często bardzo wysoki. Do tego dochodzi papier i najważniejsze – tusze do drukarki. Jeżeli drukujemy w bardzo dużych ilościach, to niestety wydatki na tonery bywają spore. Co w takim przypadku zrobić? Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów wydruku jest zmiana tonerów na ich tańsze zamienniki.

Tonery zamienne do drukarek
 

Obecnie jesteśmy w stanie zakupić tonery zamienne pasujące do modeli wszystkich mniej lub bardziej znanych producentów na rynku: Dell, Brother, Lexmark, HP, Canon, Epson, Konica-Minolta, Kyocera-Mita, Oki, Ricoh, Panasonic, Samsung, Triumph Adler, Utax czy Xerox. Tonery zamienne są całkowicie kompatybilne z najpopularniejszymi modelami drukarek oferowanych w sprzedaży.
 

Tonery zamienne możemy kupić zarówno kolorowe jak i monochromatyczne. Posiadają taką samą budowę jak oryginały, dlatego ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne dla naszego sprzętu drukującego. Zamienniki są równie wysokiej jakości jak pierwowzory, a dzięki bardzo zbliżonym parametrom, nie ma widocznych różnic w wydajności przy ich stosowaniu (choć jakieś na pewno są). Do tego wszystkie takie tusze i kartridże spełniają szereg unijnych wymogów, dzięki czemu zostały one dopuszczone  do sprzedaży.
 

Ich największą zaletą jest niska cena przy zachowaniu wspomnianych dobrych parametrów drukowania. Potrafią być o kilkanaście do kilkudziesięciu złotych tańsze niż oryginały – i mówimy tutaj o oszczędności na jednej sztuce. Jeżeli drukujemy naprawdę dużo, to stosowanie zamienników pomoże zostawić setki złotych w kasie.
 

Oryginały czy zamienniki?
 

Oczywiście są też przeciwnicy zamienników (największą grupą są oczywiście producenci). Twierdzą, że są one mniej wydajne niż oryginały, często wpływają na uszkodzenie urządzenia, a jakość wydruku jest znacząco gorsza. Porównują, badają i przedstawiają wyniki w Internecie. Czy w nie wierzyć? Raczej nie. Najlepiej samemu przetestować wydajność i jakość w przypadku zamiennika i oryginały. Jeżeli nie zobaczymy dużych różnic, to chyba logiczny stanie się wybór tańszych zamienników.

Znalezienie dobrych i tanich zamienników jest możliwe. Wiele sklepów internetowych ma je w swoich ofertach. Jeżeli mamy problem z wyborem, konsultanci w poszczególnych sklepach na pewno odpowiednio nam doradzą, biorąc pod uwagę nasze kryteria cenowe jak i wybór odpowiedniego modelu do naszej drukarki.

Więcej na temat drukowania, tonerów i zamienników znajdziemy na stronie https://ldp-printer.pl. 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA