Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Liderzy stargardzkiego biznesu nagrodzeni

Dodano: 6 miesięcy temu

Promocja działalności gospodarczej oraz wspieranie rozwoju rodzimych firm

Liderzy stargardzkiego biznesu nagrodzeni

- takie cele stawiają sobie organizatorzy XI już edycji Konkursu Gospodarczego Stargardzkiej Izby Gospodarczej, rozstrzygniętego podczas uroczystej gali na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Grudniowa gala organizacji, zrzeszającej blisko 100 firm działających w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, była jednocześnie formą podsumowania rocznej działalności Stargardzkiej Izby Gospodarczej. W trakcie uroczystego spotkania przyjęto również kolejnych piętnastu przedsiębiorców, do grona firm zrzeszonych w Izbie. Jej głównym hasłem jest łączenie i współdziałanie  lokalnego biznesu.
 

 Kapitułę Konkursową, która przyznawała nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach, tworzyli przedstawiciele Urzędu  Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Stargardzie, Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu oraz Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. i Stargardzkiej Izby Gospodarczej. Swoje nagrody wręczali również przedsiębiorcom Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska i Prezydent Stargardu Rafał Zając.
 

W kategorii mikroprzedsiębiorstwa, wybrano dwóch Liderów Stargardzkiego Biznesu.  Tytuł Lidera otrzymała  firma DELTA TECHNIQUE Daniela Kibinia z Lipnika, specjalizująca się we wdrażaniu nowoczesnych technologii w zakresie projektowania maszyn przemysłowych, elementów ich sterowania oraz utrzymania linii technologicznych. Uhonorowano także spółkę PROTECH Pawła Kruka i Sławomira Tworka, zajmującą się projektowaniem, instalacją i konserwacją sieci elektrycznych i teletechnicznych na terenie całej Polski.
 

Tytuł Lidera Stargardzkiego Biznesu w kategorii małego przedsiębiorstwa, przyznano natomiast firmie Ben Bruk  Benedykta Chłapa, znaną m.in. z inwestycji oraz przebudowy i remontów drogowej infrastruktury, partnera w realizacji projektów drogowych w mieście oraz gminach powiatu. Liderem okazało się także Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe Starkan Marcina Pardusa, działające na rynku budowlanym w zakresie budowy sieci oraz przyłączy wodno- kanalizacyjnych.
 

W kategorii średniego przedsiębiorstwa, tytuł Lidera otrzymał Zakład Wielobranżowy DARKAT Wiesława Jurczyka. Firma działająca już od 1986 r. oprócz branży motoryzacyjnej rozwija także działalność handlową i deweloperską.
 

Uczestnicy tegorocznej Gali SIG poznali również  dwóch laureatów tytułu „Usługi Roku”: Biuro Projektów ART- PROJEKT Tomasza Ciska,  za dokumentację projektową i nadzór budowy nowego przedszkola na osiedlu Pyrzyckim oraz firmę Enterprise Logistic- operatora transportowo- logistycznego, który świadczy usługi transportowe na 11 liniach do państw skandynawskich.
 

Kapituła Konkursowa SIG, tytuł  Inwestora Roku przyznała z kolei spółce SCANWIR Łukasza Wojtkuna i Rafała Pankowskiego. Firma zajmuje się remontami specjalistycznych maszyn przemysłowych oraz diagnozowaniem przyczyn ich awarii, a także naprawą lub całościową modernizacją.
 

Nagrodę specjalną Prezydent Stargardu przyznał natomiast firmie KLIPPAN SAFETY Polska sp. z o.o. Odebrał ją Marek Pałac, Dyrektor Zarządzający firmy, która wchodzi w skład szwedzkiej grupy CalixKlippan , świadczącej usługi dla segmentu automotive. Uhonorowano w ten sposób jedną z największych inwestycji koncernu- przekazaną właśnie do użytku halę produkcyjną, o powierzchni ponad 17 tys. mkw. Jak przyznawali w trakcie otwarcia obiektu przedstawiciele zarządu koncernu, o lokalizacji projektu zdecydował dobry klimat dla inwestycji w Stargardzie.

W trakcie gali rozstrzygnięto również pierwszą edycję konkursu Marki Miasta- Stargardzki Produkt Lokalny. Wyróżnione firmy mogą liczyć na promocję swoich produktów i usług. Certyfikaty Stargardzkiego Produktu Lokalnego otrzymał sprzęt firmy Madrog, zajmującej się produkcją i serwisem maszyn drogowych. Certyfikatem mogą poszczycić się również właściciele Kawiarenki Baks- Beata i Sławomir Postawa- słynącej z pysznych lodów. Nie zabrakło również debiutanta w kategorii Stargardzkiego produktu Roku. Okazała się nim firma Tomasza de Weyehra i Wojciecha Naklickiego, która wprowadziła na rynek rzemieślnicze piwo Browaru Stargard.
 

Galę Stargardzkie Izby Gospodarczej uświetnił występ zespołu Queens of Violin. Organizatorzy stworzyli również znakomite warunki do rozmów i spotkań towarzysko- biznesowych.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA