Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

DPS w Dolicach: parter po przebudowie

Dodano: 6 miesięcy temu

Dobiegły już końca prace remontowo- budowlane na parterze dolickiego Domu Pomocy Społecznej.

DPS w Dolicach: parter po przebudowie

Przebudowany gruntownie korytarz i pomieszczenia parteru poprawiły funkcjonalność tej części budynku. Po zakończeniu robót budowlanych, mieszkańcy DPS otrzymali bardziej przestronne i wygodne pomieszczenia parteru. Wyremontowany  korytarz jest również bardziej funkcjonalny dla osób, mających trudności z poruszaniem się.  Wyeliminowano także uciążliwą konieczność wychodzenia na zewnątrz do części administracyjnej budynku. Po remoncie podopieczni placówki  mają wygodny dostęp do biur i sekretariatu, bezpośrednio z części mieszkalnej-  już bez wysiłku pokonywania schodów wiodących do drugiego skrzydła budynku.
 

Prace remontowe rozpoczęte 3 września, zakończyły się w ostatnich dniach listopada. Przebudowane pomieszczenia przekazała już formalnie lokalna firma budowlana z Brzeźna w gminie Dolice. Wykonawca, mający także na swoim koncie przebudowę pomieszczeń DPS w Pyrzycach, zrealizował wszystkie prace w terminie,  zgodnie z przyjętym harmonogramem. Czasu miał niewiele, bowiem zakończenie przebudowy korytarza i pomieszczeń parteru było warunkiem przyznania dofinansowania na zakupu oraz instalacji nowej windy, na którą z utęsknieniem czekają mieszkańcy domu.

Projekt pod nazwą „Wydzielenie ciągu komunikacyjnego na parterze oraz dostosowanie szerokości drzwi do potrzeb osób niepełnosprawnych w DPS Dolice”, w całości sfinansowano z budżetu Powiatu Stargardzkiego. Dotrzymanie harmonogramu robót było konieczne, bowiem Zarząd Powiatu uchwałą z 26 listopada 2018 r., zdecydował o złożeniu wniosku do Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie wymiany leciwej już windy. Pieniądze na ten cel przyznawane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dzieli Samorząd Województwa. Warunkiem ich otrzymania był gruntowny remont pomieszczeń parteru. Warunek ten został właśnie spełniony, co umożliwiło władzom powiatu formalne już złożenie wniosku. Jego integralną częścią jest gotowa dokumentacja projektowo- kosztorysowa nowej windy.
 

Zarząd Powiatu zakłada, że po wypełnieniu wszelkich formalności związanych z dofinansowaniem zakupu nowej windy,  mieszkańcy DPS będą mogli z niej korzystać jesienią przyszłego roku. Już teraz wykonawca remontu parteru  uwzględnił  kwestię instalacji nowych urządzeń windy,  by z jej montażem nie było problemów. Przez najbliższy czas mieszkańcy DPS będą więc musieli korzystać jeszcze z 25- letniego zabytku techniki- dopuszczonego jednak do eksploatacji przez Urząd Dozoru Technicznego. Koszt przebudowy i remontu parteru wyniósł ogółem 326 tys. zł.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1