Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Stargard rozbłyśnie na Święta

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Tylko kilka dni zostało do inauguracji tegorocznych iluminacji świątecznych w naszym mieście.

Stargard rozbłyśnie na Święta
Wszystkie ozdoby znalazły już swoje miejsce i czekają, by rozbłysnąć 8 grudnia.

W ciągu kilkunastu ostatnich dni na ulicach miasta można było zaobserwować ekipy pracowników firmy Enea Oświetlenie, montujących ozdoby świąteczne w różnym rejonach naszego miasta. Część z nich rzuca już się w oczy, ale oficjalna prezentacja tegorocznych iluminacja zaplanowana została na sobotę, 8 grudnia.

Jak co roku ulice Stargardu ozdobią świąteczne iluminacje, wśród których znajdą się m.in. anioł, fontanna czy kolejny raz odratowany po dewastacji zaprzęg z reniferem, który stanie w pobliżu placu Wolności. Zakupy nowych ozdób pochłonęły w tym roku 85 000 zł. Najwięcej na przedświąteczne oświetlenie Miasto wydało w 2016 roku- 164 500 zł. Wtedy nowe ozdoby pojawiły się m.in. przy ul. Chrobrego, Szczecińskiej i rondzie 15 Południk. W zeszłym roku dokupiono iluminacji za kwotę 74 500 zł.

W tym roku nowością w naszym mieście będzie duża, dziesięciometrowa, biała choinka z logo Stargardu zlokalizowana na rondzie im. Sławomira Pajora przy ul. Szczecińskiej. Na drzewach wokół płyty Rynku Staromiejskiego rozbłysną także efektowne kurtyny świetlne.

Świąteczne iluminacje będą zdobiły miasto co najmniej do 15 stycznia.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1