Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Ulica Wieniawskiego ponownie do remontu?

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

W zeszłym roku kompleksowo wyremontowana została ulica Wieniawskiego w Stargardzie.

Ulica Wieniawskiego ponownie do remontu?
Mieszkańcy osiedla Chopina alarmują, że pojawili się u nich pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa z informacją, że spółka planuje modernizację gazociągu. Czy to oznacza, że świeżo wyremontowana ulica zostanie rozkopana?

Remont ulicy Wieniawskiego zakończył się we wrześniu 2017 roku. W jego ramach kompleksowo została wymieniona nawierzchnia jezdni, powstały nowe chodniki, zatoki autobusowe i ścieżka rowerowa. Wymieniono również sieć wodną, kanalizacyjną, ciepłowniczą oraz oświetlenie całej ulicy.

Na naszą redakcyjną skrzynkę dotarła wiadomość, że u mieszkańców osiedla Chopina pojawił się przedstawiciel biura projektowego, które na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa wykonuje szkic modernizacji instalacji gazowej wzdłuż ulicy Wieniawskiego z przyłączeniami do posesji. Mieszkańcy obawiają się, że ulica ma zostać ponownie rozkopana. - Zainwestowano tu ogromne pieniądze, aby doprowadzić ulicę do obecnego stanu, który cieszył oczy raptem przez... rok. Czas kolejny raz zerwać chodniki, przekopać ścieżkę rowerową, wejść na posesje mieszkańców, by kolejny raz dokonać kolejnej modernizacji. Aż żal, że Bareja nie żyje, nie wyrobiłby się z robotą- komentują mieszkańcy.

Ryszard Hadryś, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie informuje, że na etapie opracowania dokumentacji projektowej na przebudowę ulicy, ZDP wystosował pismo do wszystkich operatorów sieci uzbrojenia technicznego. - W piśmie tym informowaliśmy o zamiarze przebudowy ulicy Wieniawskiego oraz określiliśmy termin, do którego należy przeprowadzić ewentualne prace naprawcze, remontowe lub też inwestycyjne na sieciach zlokalizowanych w pasie drogowym- mówi Ryszard Hadryś. - Projekt budowlany i wykonawczy został zaopiniowany pozytywnie przez wszystkich operatorów sieci, żaden z operatorów nie wniósł jakichkolwiek zastrzeżeń czy też uwag co do planowanych robót, jak i też nie wskazał, aby planował prace na zarządzanej przez siebie sieci- dodaje.

Dyrektor ZDP informuje również, że w trakcie wykonywania prac budowlanych związanych z przebudową ulicy Wieniawskiego, prace naprawcze i inwestycyjne przeprowadził operator sieci ciepłowniczej, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz sieci oświetlenia ulicznego. Operatorzy pozostałych sieci uzbrojenia podziemnego nie wykonali jakichkolwiek prac, jak i też nie poinformowali Zarządu Dróg Powiatowych o planowanych pracach na zarządzanych sieciach.

Piotr Styczewski z Urzędu Miasta, który od stycznia jest właścicielem drogi, w wypowiedzi dla Twojego Radia mówi, że obecnie nie ma możliwości wykonania tych robót. Argumentuje, że zgodnie z ustawą o drogach publicznych, Miasto może odmówić wydania zezwolenia w sytuacji, kiedy może ono doprowadzić do utraty uprawnień z tytułu gwarancji. Trzeba też utrzymać trwałość projektu, ponieważ inwestycja była objęta dofinansowaniem z budżetu państwa. Jeśli Polska Spółka Gazownictwa nadal będzie chciała modernizować swoją sieć, to będzie musiała ominąć ulicę Wieniawskiego.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1