Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Błękitni bez szans w Bełchatowie

Porażką 0:3 zakończył się wyjazdowy mecz Błękitnych Stargard z GKS-em Bełchatów.

W 17. kolejce II ligi nie było niespodzianki. Błękitni w meczach z czołową szóstką nie zdobyli w rundzie jesiennej nawet punktu i w Bełchatowie nie zmienili tej statystyki. Strzelecką niemoc przełamał natomiast GKS. Gospodarze rozegrali szósty ligowy mecz z rzędu bez straty gola.

Błękitni mieli kilka okazji. Najlepiej zaprezentowali się w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Najlepszą szansę mieli jednak w 80. minucie już przy wyniku 0:3. Wtedy jednak Piotr Kurbiel nie wykorzystał rzutu karnego uderzając nad bramką.

Skuteczniejsi byli gospodarze. Wynik w 30. minucie otworzył Bartosz Biel. Ten zawodnik ustalił rezultat 13 minut przed końcem strzelając swojego drugiego gola. Wcześniej na 2:0 podwyższył Mateusz Szymorek. GKS od początku zaatakował i z czasem przyniosło to efekt. Błękitni doznali drugiej porażki z rzędu. Dla stargardzkiej drużyny nie był to udany tydzień, bo straciła ona dziewięć bramek.

Błękitni na półmetku rozgrywek spadli na 12. pozycję w tabeli. Utrzymali jednak cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Żeby zima była spokojna nasz zespół musi w najbliższych meczach zapunktować. Jeżeli pogoda na to pozwoli to w listopadzie oraz pierwszy weekend grudnia odbędą się jeszcze cztery kolejki z rundy rewanżowej. Najbliższy pojedynek stargardzianie rozegrają 10 listopada w Grudziądzu.

GKS Bełchatów - Błękitni Stargard 3:0 (1:0)
1:0 - Bartosz Biel 30’
2:0 - Mateusz Szymorek 65’
3:0 - Bartosz Biel 77’

W 80. minucie Piotr Kurbiel (Błękitni) nie wykorzystał rzutu Karnego (strzelił nad bramką).

GKS: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Damian Michalski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Bartosz Biel (86’ Konrad Matuszewski), Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka, Emile Thiakane (82’ Mateusz Stolarczyk) - Patryk Mularczyk (78’ Hubert Tylec), Bartłomiej Bartosiak (86’ Przemysław Zdybowicz).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Wiktor Patrzykąt (85’ Filip Karmański), Patryk Baranowski, Mateusz Ogrodowski (82’ Marcin Gawron), Grzegorz Rogala - Błażej Starzycki (77’ Wojciech Błyszko), Junpei Shimmura, Michał Cywiński, Adrian Kwiatkowski (86’ Karol Orłowski), Mateusz Kwiatkowski - Piotr Kurbiel.

Żółte kartki: Bartosiak, Magiera, Czajkowski (GKS) - Ogrodowski, Kurbiel (Błękitni).

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).