Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Ulica Stargardzka: zamiast toru przeszkód, nowa nawierzchnia

Dodano: 5 miesięcy temu

Dobiega końca przebudowa odcinka ulicy Stargardzkiej w centrum Marianowa.

Ulica Stargardzka: zamiast toru przeszkód, nowa nawierzchnia
Wykonawca- firma BUDPAK- ułożył już nową nawierzchnię. Zakres prac obejmował także wzmocnienie podbudowy drogi oraz instalację  kanalizacji deszczowej. Ułożono również nowe chodniki. Lokalni przewoźnicy będą mogli  skorzystać też z wygodnych zatok autobusowych. Przebudowany odcinek drogi ma być oddany w  listopadzie.

Biegnąca przez centrum Marianowa ulica Stargardzka stanowi odcinek drogi powiatowej 1734 Z, która łączy Stargard z Dobrzanami. Odgrywa również istotną rolę w ruchu lokalnym, szczególnie dla mieszkańców pobliskich Trąbek, Wiechowa oraz okolicznych miejscowości gminy Marianowo. Dotychczas przejazd odcinkiem ulicy Stargardzkiej kojarzył się raczej z pokonywaniem toru przeszkód. Fatalny stan techniczny  spękanej i pełnej łat nawierzchni, utrudniał życie mieszkańcom i zmotoryzowanym.

Przebudowa ulicy stała się możliwa, dzięki porozumieniu o wspólnym sfinansowaniu inwestycji. Umowę w tej sprawie  Powiat Stargardzki zawarł z Gminą Marianowo. Zdołano dzięki temu podzielić się kosztami projektu, którego wartość wynosi 1,3 mln zł. W ramach zawartej umowy, Gmina  przekazała na rzecz Powiatu Stargardzkiego  500 tys. zł w formie pomocy finansowej. Reszta kwoty na inwestycję pochodzi już z powiatowego budżetu. Ten mechanizm współfinansowania drogowych projektów przez samorządy gmin i powiatu, sprawdza się również przy kolejnych inwestycjach, prowadzonych przez  Zarząd Dróg Powiatowych.

Przebudowa ulicy Stargardzkiej w Marianowie objęła odcinek od skrzyżowania ze Spokojną, do krzyżówki z ulicą Rolną. Wyremontowany odcinek ma być  przekazany mieszkańcom i kierowcom na początku listopada tego roku. Prace budowlane zajęły wykonawcy niespełna cztery miesiące. Po zakończeniu wszystkich robót, kierowcy przejadą już bardziej gładko- zwłaszcza przez centrum Marianowa.
Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ORKIESTRA CAMERATA STARGARD. Koncert 24.03.2019. GALERIA