Dzisiaj jest: 24.5.2019, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Anthony Hickey przed pierwszym meczem Spójni Stargard: Nie mogę się doczekać

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Do meczu Spójni z Kingiem Szczecin pozostało już tylko kilka dni.

Anthony Hickey przed pierwszym meczem Spójni Stargard: Nie mogę się doczekać
Materiał sponsorowany
Spotkania inaugurującego sezon nie może się doczekać rozgrywający stargardzkiej ekipy.

Patryk Neumann: To będzie twój drugi sezon w Energa Basket Lidze. Jak wspominasz pierwszy rok spędzony w zespole z Gdyni?

Anthony Hickey: To są odległe wspomnienia. Byłem jedynym amerykańskim zawodnikiem w zespole. To nie był dla mnie łatwy, ale dobry czas. Podobnie, jak teraz w Stargardzie było wielu polskich graczy. Oni starali się mnie wspierać.

Dlaczego zdecydowałeś się na powrót do Polski?

- Kocham grać w Polsce. Liga jest tu bardzo dobra, a kibice są wspaniali. Traktuję to, jako dobrą szansę dla mnie. Nieważne gdzie jesteś, ważne, co robisz. Mój sezon w Asseco był udany. Liczę, że w Spójni też spędzę dobry czas.

Jak czujesz się w nowym miejscu i w nowym zespole?

- Od momentu, gdy się tutaj pojawiłem czuję się komfortowo. Kibice, koledzy z zespołu i trenerzy robią wszystko żebym czuł się tutaj dobrze. Nie mogę się doczekać sezonu.

Byłeś zaskoczony postawą kibiców? Oni wspierali zespół gorącym dopingiem w meczach przedsezonowych.

- Tak. Tu jest wielu kibiców. Chciałbym zobaczyć jeszcze więcej fanów na meczu. Czuję, że pewnego dnia wszystkie miejsca będą zajęte.

Jak oceniasz okres przygotowawczy?

- Przeszliśmy długą drogę. Wykonaliśmy dobrą pracę w tym czasie. Przetrwaliśmy trudne mecze na początku przygotowań. Wtedy gra była bardzo szarpana. Trzymamy się razem i myślę, że będziemy gotowi na pierwszy mecz sezonu.

Pierwszy mecz już w sobotę. To będzie bardzo ważny pojedynek, bo derby z lokalnym przeciwnikiem.

- Zgadza się, bardzo ważny. Mam nadzieję, że wielu kibiców przyjdzie zobaczyć naszą grę. Jesteśmy podekscytowani i nie możemy się doczekać pierwszego ligowego meczu w Stargardzie.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Art Festiwal 2019 – GALERIA. Cz.1