Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Park przemysłowy pełen inwestycji

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Jedne już rozpoczynają produkcję, inne dopiero grodzą teren.

Park przemysłowy pełen inwestycji
W stargardzkim Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii praca wre na całego. Klippan Safety już wprowadził się do nowej hali, swoją budowę rozpoczyna Radiometer, a na działkach Lidla i Waimea Holding pojawiają się pierwsze kontenery socjalne. Budowę przy ul. Metalowej rozważa gigant z branży magazynowej- Panattoni Europe.

Do nowej hali produkcyjnej wprowadziła się już szwedzka firma Klippan Safety. Funkcjonuje ona w Stargardzie od 2003 roku i zatrudnia 280 osób. Pracownicy wytwarzają m.in. pasy bezpieczeństwa, sieci zabezpieczające, łóżka samochodowe, pokrowce na siedzenia oraz półki do bagażników. Akcesoria wykorzystywane są w samochodach takich marek jak Volvo, Scania, Man, Daimler i Renault.

W obiekcie funkcjonuje także spółka Andrenplast Polska, specjalizująca się w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, również dla przemysłu samochodowego. Przedstawiciele przedsiębiorstwa mówią, że Stargard jest przyjazny firmie i posiada odpowiednie nastawienie do inwestorów, dlatego nie chcieli opuszczać naszego miasta. Nowe obiekty mają łączną powierzchnię 15 tys. m kw. i kosztowały 35 milionów złotych. Funkcjonują w nim działy rozwoju i projektowo-techniczny oraz laboratoria i profesjonalne zaplecze dla działu jakości spółki.

Rozbudowę zakładu w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii rozpoczęła firma Radiometer. W 2016 roku przy ul. Stalowej powstała nowa siedziba spółki, w której wytwarzane są ampułki, butelki i płyny do analizatorów, dzięki którym można wykryć m.in. zawał serca lub ciążę. Firma produkuje również odczynniki do analizy krwi oraz sprzęt (strzykawki, kapilary) do pobierania próbek krwi do badań.

Do tej pory zakład miał powierzchnię 3 tys. m kw. Rozbudowa ma powiększyć firmę aż do 18 tys. m kw. Na nowej powierzchni Radiometer uruchomi centrum dystrybucji, logistykę, nowe linie produkcyjne oraz laboratoria, dział badań i rozwoju oraz biura. Do 2020 roku firma chce zwiększyć zatrudnienie z 400 do 600 osób. Będą potrzebni operatorzy produkcji na liniach automatycznych, kadra inżynierska i jakościowa oraz kadra do działów logistyki, planowania i magazynów. Rozwijał się będzie również dział badań i rozwoju.

Przygotowania do budowy rozpoczęły się na działce firmy Lidl, która za ok. 8,5 mln zł kupiła 18-hektarową działkę w Parku Przemysłowym. Za 200 mln złotych powstanie tu centrum dystrybucyjne o powierzchni ok. 46 500 m kw., które będzie służyć do magazynowania artykułów spożywczych codziennej potrzeby, w szczególności takich jak nabiał, wędliny, słodycze oraz przemysłowych, w tym między innymi drogeryjnych, chemicznych lub sportowych. Dzięki planowanej inwestycji zatrudnienie znajdzie ok. 200 nowych pracowników. 40 osób planuje się zatrudnić na stanowiska kierownicze i administracyjno-biurowe, a 150-160 osób do komisjonowania, przyjęcia i wysyłki towaru oraz utylizacji.

Wzmożony ruch można zauważyć już na działce należącej do firmy Waimea Holding. Firma wybuduje w Parku Przemysłowym sześć dużych hal klasy A przeznaczonych na wynajem, które utworzą Waimea Logistic Park Stargard. Hale dedykowane będą do działań związanych z magazynowaniem, produkcją lub logistyką. Planowana jest również realizacja modułów produkcyjnych spełniających oczekiwania klienta. W sumie powierzchnia zabudowy ma wynieść ok. 80 tys. m kw.
Do Urzędu Miejskiego w Stargardzie wpłynął wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach złożony przez firmę Panattoni Europe, a reprezentowaną przez firmy Tackiewicz Sp. z o.o. i Ferma Kresek Sp. k. Wniosek dotyczy budowy hali produkcyjno-magazynowej wraz z budynkiem socjalno-biurowym, częścią techniczną, obiektami towarzyszącymi i towarzyszącą infrastrukturą. Firma nie udziela na razie informacji na temat inwestycji w naszym mieście.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA