Dzisiaj jest: 22.4.2019, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Droga do Szadzka- szybko, lecz z utrudnieniami

Dodano: 8 miesięcy temu

Firma Dromax ze Strzelec Krajeńskich wyremontuje dwukilometrowy odcinek drogi powiatowej z Dobrzan do Szadzka.

Droga do Szadzka- szybko, lecz z utrudnieniami

Umowę z wykonawcą, który złożył swoją ofertę w ogłoszonym wcześniej  przetargu, podpisał właśnie Zarząd Dróg Powiatowych. Inwestycja finansowana jest wspólnie przez Powiat Stargardzki oraz Gminę Dobrzany. Konieczna okazała się jednak modyfikacja zakresu prac po tym, jak projekt przebudowy, zgłoszony wcześniej do rządowego programu finansowego wsparcia remontów gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, nie znalazł się ostatecznie na liście wybranych inwestycji.
 

Po wprowadzonych modyfikacjach ustalono inny zakres prac, przy nieco skromniejszym kosztorysie przedsięwzięcia. Okazało się jednak, że mimo braku dofinansowania z rządowego programu, możliwy jest remont dwukilometrowego odcinka, kosztem ok. 2 mln zł brutto. Zakres robót przewiduje wymianę zniszczonej nawierzchni oraz remont poboczy.
 

Wszystko wskazuje na to, że firma wyremontuje  odcinek z Szadzka do Dobrzan jeszcze w sierpniu. Lecz nie obędzie się bez utrudnień. Kierowców korzystających z tego odcinka drogi 1740 Z, czeka czterodniowa przerwa w ruchu i konieczność objazdów przez miejscowość Ognica. O szczegółowym terminie zamknięcia drogi, poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Podczas niedawnego spotkania w siedzibie powiatu ze Starostą Stargardzkim oraz   samorządowcami Miasta Stargardu i Gmin Powiatu Stargardzkiego, Wojewoda Zachodniopomorski zapowiedział sukcesywne zwiększanie środków w rządowym programie, którego celem jest remont i przebudowa infrastruktury dróg gminnych i powiatowych. Jesienią ma zostać powołany Fundusz Dróg Lokalnych. Na razie dofinansowanie w ramach pierwszego rozdania  uzyskało  29 wniosków, umieszczonych na liście podstawowej.
 

Obok rozpoczynającego się remontu odcinka Szadzko- Dobrzany, Zarząd Dróg Powiatowych podpisał umowy na przebudowę drogi z Rzeplina do Krępcewa. Inwestycja ta otrzymała dofinansowanie z rządowego programu. Powiat zdołał również pozyskać finansowe wsparcie  dla tego projektu z funduszu Samorządu Województwa. Półmetek minęła również  budowa ronda w Lipniku, razem z remontem docinka drogi do węzła Stargard- Zachód. To największa drogowa inwestycja Powiatu, realizowana ze wsparciem finansowym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego
 

W kolejce czeka tymczasem wiele projektów, których realizacja przekracza możliwości powiatowego budżetu. Tym większe są więc oczekiwania, związane z zapowiedziami dofinansowania gminnych i powiatowych inwestycji drogowych, które nie mogły do tej pory liczyć na systemowe wsparcie.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Spójnia Stargard - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. GALERIA