Dzisiaj jest: 22.4.2019, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Umowa na remont Stargardzkiej podpisana

Dodano: 9 miesięcy temu

Umowę na wykonanie prac remontowych ulicy Stargardzkiej w centrum Marianowa podpisał Zarząd Dróg Powiatowych z firmą Ben Bruk.

Umowa na remont Stargardzkiej podpisana

Ulica stanowi odcinek drogi powiatowej 1734 Z, która łączy Stargard z Dobrzanami. Jest również ważna dla ruchu lokalnego mieszkańców pobliskich Trąbek i Wiechowa. Odcinek ulicy Stargardzkiej, biegnącej przez Marianowo, jest w fatalnym stanie technicznym. Jego przebudowa kosztować będzie 1,3 mln zł brutto. Pieniądze na inwestycję pochodzą z budżetu Powiatu Stargardzkiego, przy finansowym wsparciu udzielonym przez Gminę Marianowo.
 

Podpisanie umowy poprzedził przetarg, który doprowadził wprawdzie do wyboru firmy, jednak okazało się, ze nie posiadała ona doświadczenia niezbędnego do wykonania planowanych prac. W tej sytuacji Zarząd Dróg Powiatowych w porozumieniu ze Starostwem, zdecydował się na negocjacje. W ich wyniku Ben Bruk zajmie się remontem nawierzchni.

W ramach prac remontowych przewidziano także przebudowę sieci kanalizacji deszczowej, która zapewni odwodnienie drogi. Przebudowane również zostaną chodniki oraz część zjazdów, ułatwiających dojazd do posesji. Remont ulicy Stargardzkiej w Marianowie obejmie odcinek od skrzyżowania ze Spokojną, do krzyżówki z ulicą Rolną.  Harmonogram robót zakłada przekazanie wyremontowanego odcinka ulicy Stargardzkiej mieszkańcom i kierowcom w listopadzie tego roku.
 

Koszt inwestycji oszacowano łącznie na 1,3 mln zł. Inwestycja jest możliwa, dzięki  porozumienia z Gminą Marianowo. Zgodnie z jego zapisami,  Gmina zobowiązała się do przekazania na rzecz Powiatu Stargardzkiego kwoty 500 tys. zł w formie pomocy finansowej. Dzięki temu Powiat przeznaczył na inwestycję resztę kwoty. To sprawdzony mechanizm finansowego wsparcia inwestycji, realizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych z udziałem gmin. Starostwo liczy również na kolejne dotacje, m.in. z Rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Z tego źródła udało się dofinansować remont odcinka drogi powiatowej z Krępcewa do Rzeplina.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Spójnia Stargard - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. GALERIA