Dzisiaj jest: 22.4.2019, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Konkurs na turystyczne startupy

Dodano: 9 miesięcy temu

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) ogłosiła konkurs dla startupów turystycznych.

Konkurs na turystyczne startupy
Można do niego zgłosić modele biznesowe związane z przyszłością podróży, doświadczeniem turystycznym, oddziaływaniem turystyki na środowisko i rozwój społeczny.

Konkurs UNWTO to pierwszy i największy na świecie projekt mający na celu wyłowienie pomysłów, które doprowadzą do transformacji sektora turystycznego. Ogłoszenie o konkursie pojawiło się w 164 krajach. W konkursie oceniana jest m.in. przejrzystość projektów zachęcających do zrównoważonego rozwoju turystyki.

Zainteresowani udziałem w konkursie mogą znaleźć więcej informacji i zgłosić swój udział do 3 września 2018 poprzez stronę internetową.

Projekty będą oceniane na podstawie pięciu kryteriów: niepowtarzalność i rentowność, potencjalne skutki, model biznesowy, skalowalność, profil zespołowy.

Dla autorów najciekawszych startupów przygotowane zostały wyjątkowe nagrody. Laureaci otrzymają w pełni opłaconą wycieczkę na Światowe Dni Turystyki (WTD), 27 września w Budapeszcie, w celu zaprezentowania swoich projektów przed jury. Ponadto 10 finalistów weźmie udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych, w dniach 24-27 stycznia 2019 r. w Madrycie, gdzie będą mogli zaprezentować się przed światowymi liderami branży turystycznej. Organizator pokryje koszty wyjazdu oraz udziału w Targach. W końcu zwycięzca otrzyma możliwość stworzenia wersji pilotażowej swojego projektu wraz z Globali.

Światowa Organizacja Turystyki jest specjalistyczną komórką ONZ, pełniącą wiodącą rolę w międzynarodowej turystyce, jako główna i decyzyjna organizacja w promowaniu i rozwijaniu odpowiedzialnej, zrównoważonej i powszechnie dostępnej turystyki. Służy jako globalne forum dla zagadnień polityki turystycznej i źródło praktycznego know-how w tym sektorze.

Konkurs jest organizowany we współpracy z firmą Globalia - najważniejszą organizacją turystyczną w Ibero-Ameryce, z obrotami ponad 3,57 mld euro w 2016 r. Jest obecna w ponad 20 krajach i zatrudnia 15 tys. pracowników.
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Spójnia Stargard - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. GALERIA