Dzisiaj jest: 22.11.2024, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Dusiciel i pyton królewski w Starostwie Powiatowym

Dodano: 6 lat temu

Małe ZOO w Powiecie.

Dusiciel i pyton królewski w Starostwie Powiatowym

Nie brak również kameleonów oraz papug szarych i puchaczy bengalskich.  Cała menażeria szczęśliwie znajduje się pod kontrolą. Nie odnotowano także przypadków zaginięcia poszczególnych pupili. Ich właściciele zobowiązani są natomiast do zgłoszenia „swojego szczęścia”, które wije się, pełza, fruwa  lub skacze w specjalnym rejestrze, prowadzonym przez Starostwo.
 

Powiat prowadzi oraz  aktualizuje na bieżąco rejestr wszystkich egzotycznych stworzeń, przywiezionych przez właścicieli. Regulacja ta  wynika bezpośrednio z przepisów ustawy o ochronie przyrody, odnoszących się do  kwestii legalnego handlu gatunkami dzikiej fauny i flory. Stąd każde stworzenie, przywiezione z najbardziej dalekiego zakątka świata do miejscowości powiatu stargardzkiego, musi znaleźć się w specjalnym zestawieniu.  Jest w  nim szczegółowo opisane, otrzymuje  też stosowną metryczkę, z której dowiemy się o miejscu i dacie narodzin, bądź wyklucia danego pupila.

Egzotyczny rejestr stanowi zatem zbiór informacji o wszelkich gadach, płazach czy ssakach z czterech stron świata, które dzięki przedsiębiorczości ich właścicieli zamieszkują teren powiatu.  Biorąc pod uwagę zestawienia z ubiegłego, i kilku miesięcy bieżącego roku okazuje się, że w powiecie możemy spotkać trzy boa dusiciele oraz pięć pytonów królewskich. Zbiór powiatowych węży zamyka również jeden pyton tygrysi. 
 

W kategorii „zwierząt domowych” nie brak także małpy. Najbardziej popularnym i oswojonym gatunkiem jest marmozeta białoucha, dostępna także na „branżowych portalach aukcyjnych”. Z rejestru wynika, że często spotykane są też papugi szare. Odnotowano również inne  okazy, jak choćby aksolotl meksykański- płaz ogoniasty  o masywnym krępym ciele, zwieńczonym dużą, spłaszczoną głową ze świdrującymi lecz małymi oczkami. Umieszczone niemal na grzbiecie aksolotla, nadają mu niezwykłą oprawę. Okaz ten szczególnie ceniony jest przez posiadaczy hodowli w terrarium.

Najnowsze zestawienie w rejestrze zamyka puchacz bengalski. Gatunek dużego ptaka z rodziny puszczykowatych, zwany także indyjskim, potrafi umilić swemu właścicielowi niejeden wieczór. Z całego zestawienia  w oczy rzuca się  pokaźny zbiór węży w powiecie, wywierając odpowiednie wrażenie.  Pozostaje nadzieja, że sezonowa zmiana skóry, która wiąże się z dużym stresem u pytona, nie skłoni go do nerwowych ruchów. Sporo w tej kwestii zależy od właściciela odnotowanego  w rejestrze- razem ze swoim wężem...

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Retro Gaming w SCN FILARY. Fotorelacja