Dzisiaj jest: 22.4.2019, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Rusza akcja „Uwaga kleszcz!”

Dodano: rok temu Autor:

Urząd Marszałkowski WZ wraz z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną rozpoczynają akcję na terenie całego województwa zachodniopomorskiego „Uwaga kleszcz!”.

Rusza akcja „Uwaga kleszcz!”
Celem akcji jest informowanie społeczeństwa o negatywnych skutkach związanych z ukąszeniem kleszcza w postaci m.in. boreliozy oraz kleszczowego zapalenia mózgu. Oprócz tego podmioty objaśniają w jaki sposób nie tylko ustrzec się przed pajęczakiem, ale również w jaki sposób go usunąć, gdy znajdziemy go na swojej skórze.

Akcja „Uwaga kleszcz!” kierowana jest głównie do osób, które spędzają dużo czasu na terenie lasów, parków oraz skwerów. Ostrzeżenia szczególnie kierowane są do leśniczych, drwali, działkowców i zbierających grzyby. Kleszcze uaktywniają się w sezonie wiosenno-letnim, jednak pierwsze objawy zachorowań odnotowuję się zaraz po sezonie, to jest jesienią oraz zimą. Jak podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna już w pierwszym kwartale 208 roku odnotowano 140 przypadków zachorowań na boreliozę, z czego aż 16 osób wymagało hospitalizacji.

Informacje udostępniane przez organizatorów akcji przybiorą postać plakatów, które to trafią do wszystkich powiatów na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Warto się z nimi zapoznać, aby znać podstawowe zasady profilaktyki.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Spójnia Stargard - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. GALERIA