Dzisiaj jest: 21.9.2019, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Historyczny dzień dla Spójni Stargard

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

W poniedziałek wykonano oficjalnie kolejny ważny krok na drodze do powrotu do Energa Basket Ligi.

Historyczny dzień dla Spójni Stargard
Powstała Spójnia Stargard - Sportowa Spółka Akcyjna. Szczegóły przedstawiono na konferencji prasowej w Sali konferencyjnej Hotelu 104. Prezesem spółki został Paweł Ksiądz, a wiceprezesem Tadeusz Gutowski. Przedstawiono również skład rady nadzorczej. Przewodniczącym został Daniel Ziemięcki. Wiceprzewodniczącym Zbigniew Hering, a sekretarzem Mirosława Szymańska.

- Aby mieć prawo gry w PLK spółka musiała powstać. Tak działają wszystkie kluby grające w PLK - przypomniał Tadeusz Gutowski.

Czasu na spełnienie wszystkich wymogów nie jest wiele, bo termin na zgłoszenie do rozgrywek mija 13 lipca. Deklaracja prezesa napawa jednak optymizmem. Kibice powinni być spokojni. - Lawina ruszyła. Praca nad dokumentami już się dawno rozpoczęła. Wiadomo, że to było robione w zaciszach gabinetów. Nie wyobrażam sobie, że klub nie spełni warunków formalnych i nie będzie występował w PLK - podkreślił Paweł Ksiądz.

Zadaniem spółki nie będzie tylko prowadzenie pierwszego zespołu, ale również szkolenie dzieci i młodzieży. - Nasza spółka będzie inna niż wszystkie w Polsce. Swoim zasięgiem szkolenia sportowego obejmie wszystkich młodych koszykarzy. W sumie może być to 12 grup. Wszystkie grupy, które funkcjonowały i były szkolone w Młodzieżowym Ośrodku Sportowym wraz ze środkami przechodzą - tłumaczył Tadeusz Gutowski.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2019 - DKK. GALERIA