Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Rewolucja stała się faktem. Krzysztof Kapuściński odchodzi z Błękitnych

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Po blisko sześciu latach trener Krzysztof Kapuściński odchodzi z Błękitnych Stargard. Klub oficjalnie potwierdził tę wiadomość w poniedziałek.

Rewolucja stała się faktem. Krzysztof Kapuściński odchodzi z Błękitnych
- Krzysztof Kapuściński po tylu latach pracy w Błękitnych czuł potrzebę zmiany pracodawcy i podjęcia wyzwań w innym klubie. Zarząd Klubu Piłkarskiego Błękitni Stargard składa serdeczne podziękowania dla Krzysztofa Kapuścińskiego za wieloletnią pracę w klubie, za sukcesu jakie osiągnął z Błękitnymi, profesjonalizm i kierowanie się polityką stawiania na zawodników z regionu i wychowanków klubu. Jednocześnie życząc dalszego rozwoju zawodowego jako trener. Trener Krzysztof Kapuściński pragnie również serdecznie podziękować wszystkim kibicom, zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu, z którymi miał przyjemność pracować, a przede wszystkim za lata owocnej współpracy i zaufania szczególne podziękowania skierować dla prezesa klubu Pana Zbigniewa Niemca, Jarosława Hajduka oraz Andrzeja Lemańczyka członków zarządu klubu. Obie strony doszły do wspólnego porozumienia, że klub potrzebuje świeżego spojrzenia i zmiany na stanowisku trenera pierwszego zespołu - napisano w oficjalnym komunikacie.

Krzysztof Kapuściński został pierwszym trenerem Błękitnych w sierpniu 2012 roku. Już w swoim debiutanckim sezonie wygrał III ligę i awansował na szczebel centralny. W II lidze nasz zespół przez wiele lat radził sobie bardzo dobrze plasując się w górnej części tabeli. Największym sukcesem trenera i drużyny był jednak półfinał Pucharu Polski z 2015 roku. Wtedy stargardzianie wyeliminowali między innymi Cracovię. Zwyciężyli też u siebie z Lechem Poznań 3:1, ale na wyjeździe ulegli po dogrywce 1:5 i zakończyli piękną przygodę.

Ostatni sezon nie był już tak dobry. Błękitni zdobyli 41 punktów i zajęli 14. pozycję w tabeli II ligi. Zespół w fatalnym stylu zakończył sezon a na zmianę trenera zanosiło się od kilku tygodni. Biorąc pod uwagę wszystkie płynące sygnały ta decyzja nie jest wielkim zaskoczeniem. Również kilka tygodni przed końcem sezonu pojawiły się pierwsze plotki, że nowym klubem Krzysztofa Kapuścińskiego będzie III-ligowa Polonia Środa Wielkopolska.

To nie koniec zmian w Błękitnych. Jak poinformowała w sobotę reprezentująca zawodnika Champions Football Agency kontraktu z Błękitnymi nie przedłuży Patryk Skórecki. Rozgrywający w poprzednim sezonie II ligi był najlepszym strzelcem stargardzkiej drużyny. Zdobył 10 goli. Teraz chciałby powrócić na wyższy poziom. do Błękitnych przenosił się w 2017 roku z Nice I ligi.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
JE T'AIME MAMIE, JE T'AIME PAPI - GALERIA