Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Wyjątkowi biegacze na ulicach Stargardu

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Już w najbliższą sobotę miłośnicy biegania będą mieli możliwość uczestniczenia w 12. edycji Międzynarodowego Biegu Ulicznego "O Błękitną Wstęgę".

Wyjątkowi biegacze na ulicach Stargardu
Jeszcze tylko dziś można zapisać się przez internet korzystając z promocyjnej opłaty wpisowej.

W sobotę 16 czerwca na ulicach naszego miasta ponownie pojawią się biegacze, by powalczyć o Błękitną Wstęgę. Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału w imprezie mogą jeszcze tylko dziś do godz. 24 zapisać się do biegu na stronie www.szwla.pl. Zgłaszając chęć uczestnictwa w biegu przez internet opłata wpisowa wynosi 70 zł. Później wzrośnie do 80 zł. W ramach pakietu startowego biegacze otrzymają koszulkę, torbę, wodę, słodką bułkę, banana oraz medal na mecie.

- Zapraszam wszystkich, aby zapisywali się przez internet, ale zostawiamy sobie możliwość dla tych, którzy przyjadą do nas z daleka, zapisu w dniu biegu, czyli 16 czerwca- mówi Mariusz Kuchta, rzecznik prasowy biegu. - W tym roku na medalu będą Mury Obronne, więc jest to medal kolekcjonerski. Dla tych, którzy biegali wcześniej, jest to nie lada gratka- dodaje Mariusz Kuchta.

W tym roku zupełnie nowa trasa biegu

Tegoroczna edycja będzie miała zmienioną trasę. - W związku z tym, że na terenie Stargardu trwa bardzo dużo zmian w organizacji ruchu, przebudowy rond i dróg, zmuszeni byliśmy do zmiany naszej stałej trasy- mówi Julian Wójcik, dyrektor biegu. - W bieżącym roku pierwotna trasa musiała zostać skorygowana i prowadzić będzie po malowniczych ulicach Stargardzkiego Parku Przemysłowego przy siedzibie PEC-u z metą na ulicy Nasiennej. Startujemy na ul. Wieniawskiego, aby te 10 km było zachowane, zrobiliśmy atest zatwierdzony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Potem biegniemy przez ul. Cieplną, Przemysłową, Skandynawską, Stralsundzką i meta będzie przy ul. Nasiennej tuż obok PEC-u. Będą trzy pętle, ze względu na długości tych tras- dodaje dyrektor.

Julian Wójcik, dyrektor biegu mówi, że jest on organizowany społecznie. - Te biegi, które organizujemy od 12 lat, organizuje grupa biegaczy i robi to typowo społecznie. Bardzo się cieszę i już dzisiaj dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom, którzy poświęcają swój czas rodzinny, zawodowy i mimo wszystko biegają i jeszcze znajdują czas, żeby zorganizować taką imprezę. Jesteśmy chyba na skalę kraju takim ewenementem, działamy się i bawimy- mówi Julian Wójcik. - Zapraszam pozostałych, niezdecydowanych na bieg. Zapraszam również wszystkich kibiców ze Stargardu i okolic na teren trasy dla dopingowania wszystkich biegaczy, by wspomóc ich w biegu- dodaje dyrektor.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
JE T'AIME MAMIE, JE T'AIME PAPI - GALERIA