Dzisiaj jest: 6.5.2024, imieniny: Beniny, Filipa, Judyty

Kolejna porażka Błękitnych

W 33. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard przegrali z MKS-em Kluczbork 0:2.

Nasz zespół nie zdobył niezbędnego punktu, ale po zakończeniu wszystkich spotkań okazało się, że zapewnił sobie utrzymanie w II lidze. Kluczowy okazał się wynik w Koszalinie, gdzie Gwardia zremisowała ze Stalą Stalowa Wola 3:3. W ostatniej kolejce MKS zmierzy się ze Stalą i przynajmniej jedna z tych drużyn nie wyprzedzi Błękitnych, co daje utrzymanie. Nie tak jednak powinna wyglądać końcówka sezonu.

Walczący o pełną pulę gospodarze zaatakowali od pierwszych minut. Mariusza Rzepeckiego próbował zaskoczyć Michał Glanowski. Później Błękitni uspokoili sytuację. MKS wyszedł na prowadzenie w 26. minucie po stałym fragmencie. Dośrodkował Sebastian Deja, a głową gola z kilku metrów zdobył Tomasz Górkiewicz. Ten sam zawodnik trafił w 37. minucie, ale wtedy był spalony.

Po stracie gola Błękitni odważniej zaatakowali. Z rzutu wolnego próbował Wojciech Fadecki. W drugiej połowie na boisku pojawił się Mateusz Węsierski. Trener Krzysztof Kapuściński dokonywał ofensywnych zmian, ale nie przyniosło to choćby gola. Gospodarze kilka razy wybijali piłkę z linii. Trochę pracy miał też w końcówce golkiper MKS-u.

W doliczonym czasie wynik na 2:0 ustalił Deja. Ten piłkarz już wcześniej miał dobrą okazję. Sporo zamieszania wprowadzili również zmiennicy. Strzał Lucjana Zielińskiego obronił jednak Mariusz Rzepecki, a dobijający Hubert Antkowiak nie potrafił skierować piłki do opuszczonej bramki. MKS odniósł cenne zwycięstwo i w ostatnim meczu zagra o wszystko. Błękitni zakończą nieudany sezon pojedynkiem z Gryfem Wejherowo. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 2 czerwca o godz. 17:00 na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie.

MKS Kluczbork - Błękitni Stargard 2:0 (1:0)
1:0 - Tomasz Górkiewicz 26’
2:0 - Sebastian Deja 90+4’

MKS: Kacper Majchrowski - Adam Orłowicz, Bartosz Brodziński, Tomasz Górkiewicz, Kamil Nitkiewicz - Konrad Zaradny (59’ Lucjan Zieliński), Michał Glanowski (79’ Marcin Niemczyk), Sebastian Deja, Donatas Nakrosius, Paweł Baraniak - Kamil Jonkisz (68’ Hubert Antkowiak).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Filip Karmański (83’ Konrad Prawucki), Patryk Burzyński, Maciej Liśkiewicz, Rafał Gutowski - Maciej Więcek (52’ Mateusz Węsierski), Damian Mosiejko, Patryk Włóka (72’ Bartłomiej Zdunek), Wojciech Fadecki - Patryk Skórecki, Gracjan Jaroch.

Żółte kartki: Glanowski, Nitkiewicz, Zaradny (MKS) - Więcek, Karmański, Burzyński, Mosiejko (Błękitni).

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków).