Dzisiaj jest: 19.1.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

O Błękitną Wstęgę pobiegniemy inaczej

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Już za miesiąc, 16 czerwca, po raz 12 odbędzie się w Stargardzie Międzynarodowy Bieg Uliczny "O Błękitną Wstęgę". W tym roku trasa biegu została zmieniona.

O Błękitną Wstęgę pobiegniemy inaczej
W tym roku tradycyjnie podczas pierwszego weekendu imprezy Dni Stargardu 2018 do naszego miasta przyjedzie wielu pasjonatów biegania. Międzynarodowy Bieg Uliczny "O Błękitną Wstęgę" na stałe wpisał się już do sportowego kalendarza wydarzeń w mieście. Lekkoatleci wystartują 16 czerwca, wieczorem o godz. 21, na dystansie 10 km.

Mariusz Kuchta, rzecznik prasowy biegu informuje, że do 10 czerwca trwają zapisy do biegu. Zapisywać można się przez stronę www.szwla.pl. Limit biegaczy został ustalony na 1000 biegaczy, więc nie warto odkładać zgłoszenia się do imprezy na ostatnią chwilę. - Oprócz biegu na 10 km organizujemy IV Marsz Nordic Walking na dystansie 6,7 km i zapisy do tych zawodów też już trwają- mówi Mariusz Kuchta.

W poprzednich latach trasa biegu przebiegała przez ul. Wyszyńskiego i Szczecińską. Tegoroczny bieg z powodu licznych remontów w mieście będzie miał zmienioną trasę i odbędzie się w malowniczych uliczkach Stargardzkiego Parku Przemysłowego z metą na ul. Nasiennej przy PEC. Aby pokonać dystans 10 km trzeba będzie trzykrotnie przebiec od ul. Wieniawskiego, przez ul. Cieplną, Przemysłową, Skandynawską do ronda 15 Południk i powrócić do ul. Nasiennej.

Julian Wójcik, Prezes Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki i Dyrektor Biegu liczy, że biegacze wybaczą utrudnienia i zmianę ich ulubionej trasy. - Zrobimy wszystko, aby przeprowadzić zawody wzorowo, a za rok wracamy na naszą tradycyjną trasę w centrum miasta- mówi Julian Wójcik.

Organizatorzy biegu zapewnili uczestnikom możliwość skorzystania z natrysków w hali miejskiej przy Hotelu 104 przy ul. Pierwszej Brygady oraz w OSiR przy ul. Szczecińskiej 35. Radzą oni również, by ze względu na utrudnienia występujące na drogach dojazdowych do Stargardu jak i w samym mieście, wziąć pod uwagę wydłużony czas dojazdu do biura zawodów. - Wierzymy w rozsądek biegaczy, bo są to ludzie, którzy kochają to co robią i jesteśmy pewni, że wybaczą nam zmianę trasy oraz występujące utrudnienia, zaistniałe nie z winy organizatorów tak wspaniałego biegu- mówi Prezes Julian Wójcik. - Zapewniamy, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by biegacze wyjechali ze Stargardu zmęczeni, ale i zadowoleni z biegu, w którym wezmą udział- dodaje.

Szczegółowe informacje na stronie: http://szwla.pl/

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Druga rocznica śmierci Prezydenta Sławomira Pajora - GALERIA