Dzisiaj jest: 20.4.2024, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Rybnik szczęśliwy dla Błękitnych. Cenne przełamanie

Dodano: 6 lat temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard wygrali mecz 31. kolejki II ligi. Pokonali ROW 1964 Rybnik 3:2.

Obie drużyny miały ostatnio zupełnie odmienne serie. Gospodarze cztery mecze bez porażki, a nasi piłkarze cztery spotkania bez zdobyczy punktowej. Przełamanie nadeszło jednak w kluczowym momencie sezonu. Stało się to na terenie, gdzie Błękitni radzili sobie dobrze, bo było to dla nich trzecie zwycięstwo z rzędu odniesione w Rybniku.

Błękitni przeważali w pierwszej połowie. W poprzeczkę trafił Damian Mosiejko. Na prowadzenie nasz zespół wyszedł tuż przed zmianą stron po trafieniu Patryka Skóreckiego. W 56. minucie na 2:0 strzałem z 10 metrów podwyższył Rafał Gutowski.

ROW odpowiedział w 62. minucie. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Marek Krotofil. Asystował Robert Tkocz. Na szczęście Błękitni skontrowali przeciwnika. Wojciech Fadecki obsłużył Bartłomieja Zdunka, a rezerwowy zapewnił zwycięstwo. Gospodarze trafili jeszcze w ostatniej akcji meczu.

Błękitni po tym meczu mają 40 punktów i awansowali w tabeli na 10. miejsce. Do ósmego ROW-u tracą punkt. Mają pięć oczek przewagi nad strefą spadkową. Nie gwarantuje to jeszcze utrzymania, ale niedzielny sukces jest ważnym krokiem w tej batalii. Następne dwa mecze odbędą się w Stargardzie. W środę (16 maja) rywalem będzie ŁKS Łódź, a cztery dni później Gwardia Koszalin.

ROW 1964 Rybnik - Błękitni Stargard 2:3 (0:1)

0:1 - Patryk Skórecki 44’

0:2 - Rafał Gutowski 56’

1:2 - Marek Krotofil 62’

1:3 - Bartłomiej Zdunek 88’

2:3 - Grzegorz Szymusik (sam) 90’

Składy:

ROW: Aleksander Łubik - Marek Krotofil, Szymon Jary, Bartłomiej Polok - Piotr Dudzik (65’ Damian Koleczko), Kamil Spratek, Robert Tkocz (65’ Paweł Jaroszewski), Dawid Kalisz, Mariusz Muszalik (65’ Sebastian Siwek), Krzysztof Koch (45’ Bartłomiej Wasiluk) - Przemysław Brychlik.

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński, Maciej Liśkiewicz, Rafał Gutowski - Maciej Więcek (76’ Konrad Prawucki), Damian Mosiejko, Filip Karmański (78’ Patryk Włóka), Patryk Skórecki (82’ Bartłomiej Zdunek), Wojciech Fadecki - Gracjan Jaroch.

Żółte kartki: Rzepecki, Mosiejko, Jaroch (Błękitni).