Dzisiaj jest: 19.6.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

IV Rowerowy Rajd Kwitnącego Rzepaku po Gminie Kobylanka

Dodano: rok temu

W niedzielę 20 maja o godzinie 10.30 z Amfiteatru w Morzyczynie, już po raz czwarty, wyruszy rajd rowerowy dedykowany mieszkańcom i sympatykom Gminy Kobylanka.

IV Rowerowy Rajd Kwitnącego Rzepaku po Gminie Kobylanka

Inicjatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kobylanka Gminą dla swoich mieszkańców. 

W pierwszych dwóch rajdach cykliści jechali trasą dookoła Miedwia. Jednak w ubiegłym roku postanowiono, że co roku w maju trasa będzie przebiegała tylko po drogach naszej Gminy. Inicjatorzy w ten sposób chcą przybliżyć Gminę  mieszkańcom, ale także gościom z zewnątrz.
W ubiegłym roku blisko 100 cyklistów przejechał szlakiem gminnych lapidariów. W tym roku trasa jest wyznaczona szlakiem gminnych szkół.

Uczestnicy ruszą z Morzyczyna do Kunowa, a potem do Kobylanki i Reptowa. Przy każdej szkole będzie przystanek by odpocząć i zobaczyć w jakich warunkach uczy się młodzież z Gminy Kobylanka.. Powrót nastąpi przez gminne drogi do Morzyczyna. Trasa będzie liczyć około 25 km. Tempo turystyczne 12 km/h. Każdy uczestnik odpowiada za siebie i swój rower.
Dla wyróżniających Wójt Kobylanki ufundował profesjonalne kolarskie koszulki. Firma Netto, która ma siedzibę w Motańcu na terenie  Gminy Kobylanki, przygotowała dla uczestników zestaw swoich gadżetów.


Zapraszamy miłośników dwóch kółek.


Więcej szczegółów na stronie Stowarzyszenia na facebooku:
https://www.facebook.com/StowarzyszenieKobylankaGminaDlaSwoichMieszkancow/

 

Źródło: Stowarzyszenie Kobylanka
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Festyn na ulicy Magicznej - GALERIA