Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

SOLARISY PRZYJADĄ Z OPÓŹNIENIEM

Dodano: rok temu Autor:

Pierwsze 8 sztuk nowych autobusów Solaris Urbino 12 miało pojawić się w Stargardzie do końca kwietnia. Wiadomo już, że termin ten nie zostanie dotrzymany.

SOLARISY PRZYJADĄ Z OPÓŹNIENIEM
We wrześniu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie rozstrzygnęło przetarg na dostawę 16 nowych autobusów klasy MAXI. Za kwotę 13 964 704 zł mają do naszego miasta przyjechać nowoczesne, klimatyzowane autobusy niskopodłogowe, którymi będzie mogło podróżować 85 osób, w tym 28 na miejscach siedzących. Dostawy pojazdów zaplanowano w dwóch transzach. Pierwsza przypada na kwiecień 2018 r., a druga- styczeń 2019 r. Wiadomo już, że przynajmniej pierwszy termin nie zostanie dotrzymany.
 
Piotr Styczewski z Urzędu Miasta w Stargardzie poinformował, że autobusy mają dotrzeć do Stargardu w maju. - Opóźnienie jest konsekwencją potężnego wybuchu gazociągu w Murowanej Goślinie, gdzie siedzibę ma firma Solaris- mówi Piotr Styczewski.
 
26 stycznia w Murowanej Goślinie doszło do wybuchu gazu i pożaru w wyniku rozszczelnienia gazociągu gazu ziemnego. Awaria i pożar gazociągu Gaz-System spowodowała pozbawienie dostaw gazu około 3500 osób w Wielkopolsce. Dostawy błękitnego paliwa zostały w pełni przywrócone dopiero 29 stycznia, co spowodowało opóźnienia m.in. w harmonogramie prac firmy Solaris.   
 
 

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ORKIESTRA CAMERATA STARGARD. Koncert 24.03.2019. GALERIA