Dzisiaj jest: 18.4.2024, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Znicz - Błękitni: Podział punktów w Pruszkowie

W 21. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard zremisowali ze Zniczem Pruszków.

W przeciwieństwie do dwóch wcześniejszych wyjazdów do Pruszkowa padł remis, ale bramkowy. Podobnie, jak w Stargardzie było 1:1.

Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyny stworzyły kilka okazji. Znicz zaatakował, a Błękitni kontrowali. Aktywni byli Gracjan Jaroch i Rafał Gutowski. Po przerwie przeważali Błękitni, którzy mieli znakomite sytuacje żeby wyjść na prowadzenie.

Po rzutach rożnych dwa razy główkował Maciej Liśkiewicz. W 58. minucie trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W 65. minucie jego strzał obronił Dominik Kalinowski. Golkiper w drugiej części był bohaterem gospodarzy.

Niewykorzystane sytuacje się zemściły. Patryk Kubicki trafił w poprzeczkę, ale piłka trafiła do Pawła Tarnowskiego. Defensor Znicza uderzeniem z półwoleja strzelił na 1:0. W ostatnim kwadransie było jeszcze ciekawie. Z boiska wyleciał Kubicki. Otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za kopnięcie Liśkiewicza.

Błękitni wykorzystali grę w przewadze. W 87. minucie wyrównał Patryk Skórecki. Nasz zespół zdobył cenny punkt. Mógł pokusić się o zwycięstwo, ale trzeba też docenić, że przegrywał i odrobił straty. Kolejny mecz odbędzie się 17 marca o godz. 13:00. W Stargardzie na stadionie przy ulicy Ceglanej Błękitni zmierzą się wtedy z ŁKS-em Łódź.

Znicz Pruszków - Błękitni Stargard 1:1 (0:0)
1:0 - Paweł Tarnowski 66’
1:1 - Patryk Skórecki 87’

Znicz: Dominik Kalinowski - Paweł Tarnowski, Mateusz Długołęcki (15’ Maciej Pieczyński), Piotr Klepczarek, Przemysław Dwórzyński, Marcin Wasielewski - Marcin Smoliński, Adrian Małachowski, Patryk Czarnowski - Patryk Kubicki, Mateusz Stryjewski (63’ Karol Podliński).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński, Maciej Liśkiewicz, Grzegorz Rogala - Maciej Więcek (72’ Patryk Włóka), Filip Karmański (64’ Konrad Prawucki), Damian Mosiejko, Rafał Gutowski - Gracjan Jaroch, Patryk Skórecki.

Żółta kartka: Skórecki (Błękitni).

Czerwona kartka: Patryk Kubicki (76. minuta, Znicz, za kopnięcie przeciwnika).

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).