Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI

Dodano: rok temu

20 kwietnia Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie oraz Książnica Stargardzka

KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI

organizują konferencję pt. „Komiks w edukacji humanistycznej” dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
 

Głównym założeniem konferencji jest wzbogacenie warsztatu nauczycieli o środek wyrazu oraz medium komunikacyjne i artystyczne, jakim jest komiks, a także poznanie miejsca i roli komiksu i edukacji. Zapoznanie uczestników konferencji z wynikami badań czytelnictwa komiksów w polskich bibliotekach oraz podsumowanie dziesięciu edycji Powiatowego Konkursu na Komiks - Mój ulubiony bohater literacki w epoce, pokaże miejsce komiksu we współczesnej przestrzeni czytelniczej.
 

W programie konferencji znajdą się: wykład wprowadzający na temat komiksu, który wygłosi prof. Jerzy Szyłak (jeden z najważniejszych polskich badaczy komiksu, autor licznych artykułów, książek o historii i teorii komiksu, scenarzysta komiksowy, literaturoznawca, filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego: komiksowe adaptacje literatury; czytelnictwo komiksów w polskich bibliotekach; 10 lat z komiksem – podsumowanie Powiatowego konkursu na Komiks; przygoda z komiksem Dominiki Borowskiej uczennicy I LO; wykorzystanie komiksu w pracy z młodzieżą.
 

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa prac komiksowych laureatów dziesięciu edycji Powiatowego Konkursu na Komiks.

Wszyscy zainteresowani konferencją mogą zgłaszać swój udział do 30 marca 2018r. podając imię i nazwisko, nazwę szkoły i nauczany przedmiot. Zgłoszenia należy kierować telefonicznie do PODN w Stargardzie, tel. 91578 67 80 lub pocztą elektroniczną pod adresem: irena_zalewska@wp.pl
 

W złączeniu program konferencji.

Attachments:
Download this file (PROGRAM KONFERENCJI.pdf)PROGRAM KONFERENCJI.pdf [ ] 2909 kB
Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ORKIESTRA CAMERATA STARGARD. Koncert 24.03.2019. GALERIA